پرتاب 156 ماهواره به فضا، برای ارائه اینترنت به سراسر دنیا

سازمان صنعت و هوافضای چین برنامه دارد تا 156 ماهواره برای ارائه اینترنت در سراسر دنیا به فضا پرتاب کند.

پرتاب 156 ماهواره به فضا،  برای ارائه اینترنت به سراسر دنیا

سازمان صنعت و هوافضای چین برنامه دارد تا 156 ماهواره برای ارائه اینترنت در سراسر دنیا به فضا پرتاب کند.

به گزارش عصر ارتباط ماه گذشته شرکت فضایی اسپیس‌ایکس یک جفت ماهواره برای آزمایش برنامه‌های یک ارائه دهنده اینترنت جهانی به فضا پرتاب کرد و در حال حاضر هم سازمان صنعت و هوافضای چین(CASIC) اعلام کرده است که آزمایش خود تحت عنوان برنامه "هنگ‌یون"(Hongyun) را تا آخر امسال انجام خواهد داد.

"ژانگ ژونگ‌یانگ" معاون دوم سازمان "CASIC" امروز اعلام کرد که اولین ماهواره در مدار نزدیک زمین قرار خواهد گرفت تا تکنولوژی‌های پهنای باند خود را که قادر است 500 مگابایت بر ثانیه را مخابره کند، آزمایش کند. هدف این است که 156 عدد از این ماهواره‌ها به صورت متصل، اینترنت پرسرعت را در سراسر زمین فراهم کند.

پس از آنکه اولین ماهواره امسال به فضا پرتاب شود، 4 ماهواره دیگر قبل از سال 2020 پرتاب خواهند شد. برنامه‌ریزی شده تا سال 2022 شبکه به طور کامل در دسترس قرار گیرد که پوشش را در سراسر جهان فراهم می‌کند.

در حالی که اکثر ماهواره‌ها در حدود 36 هزار کیلومتری زمین قرار دارند، این ماهواره‌ها تنها در فاصله 1000 کیلومتری باقی خواهند ماند.

به گفته مسئولان، برنامه "هنگ‌یون" کاربران را بدون توجه به اینکه در بیابان، دریا و یا در هواپیما هستند، قادر به لذت بردن از خدمات اینترنت پرسرعت می‌کند.