روس‌ها به هک کردن رایانه‌های مک آمریکایی متهم شدند

برخی محققان امنیتی از شناسایی بدافزاری برای آلوده کردن رایانه‌های مک خبر داده‌اند و می‌گویند این بدافزار توسط همان افرادی در روسیه طراحی شده که به دنبال هک کردن انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بودند.

روس‌ها به هک کردن رایانه‌های مک آمریکایی متهم شدند

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس به نقل از سی اس او آنلاین، این هکرها به نفوذ به شبکه های رایانه ای کمیته ملی دموکراتیک وابسته به حزب دموکرات آمریکا متهم هستند.

این گروه توسط شرکت های امنیتی مختلف به نام های متنوعی شناخته شده اند که از جمله آنها می توان به Fancy Bear، Pawn Storm و  APT28 اشاره کرد. گفته می شود گروه هکری روس مذکور از یک دهه پیش در حال انجام فعالیت های تخریبی است و برخی هم می گویند تمامی این اقدامات توسط تنها یک نفر صورت می گیرد و این فرد احتمالا مبدع یک برنامه تروجان به نام Sofacy  یا  X-Agent هم هست.

X-Agent تروجانی در نسخه های مختلف است که می تواند ویندوز، لینوکس، اندروید و iOS را آلوده کند و محققان شرکت امنیتی بیت دیفندر به تازگی از شناسایی نسخه مک آن خبر داده اند.

هنوز مشخص نیست X-Agent چه میزان آلودگی ایجاد کرده است. این تروجان از یک آسیب پذیری مشهور در نرم ازار ضدویروس MacKeeper برای ورود به رایانه های مک استفاده می کند و اجرای کدهای مخرب بر روی رایانه های مک در زمان بازدید از سایت های الوده را ممکن می کند.

این تروجان برای سرقت اطلاعات، اجرای فایل های اضافی، تهیه اسکرین شات از رایانه، سرقت کلمات عبور و .. قابل استفاده است و حتی می تواند ضمن جستجو در رایانه مک، فایل های پشتیبان گوشی آیفون کاربر که در این رایانه ها ذخیره شده را سرقت کند.

  • برچسب‌ها

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه

    نقد و بررسی بازی