سرقت 600 رایانه از مرکز پایگاه داده در ایسلند

در رویدادی جالب و کم سابقه دزدان با حمله به یک مرکز پایگاه داده در ایسلند موفق به سرقت حدود 600 رایانه شخصی شدند که برای جمع آوری و خرید ارزهای دیجیتال به کار می رود.

سرقت 600 رایانه از مرکز  پایگاه داده در ایسلند

در رویدادی جالب و کم سابقه دزدان با حمله به یک مرکز پایگاه داده در ایسلند موفق به سرقت حدود 600 رایانه شخصی شدند که برای جمع آوری و خرید ارزهای دیجیتال به کار می‌رود.

به گزارش عصر ارتباط، سرقت یادشده باعث دخالت و واکنش سریع پلیس شده و نیروهای امنیتی درتلاش برای شناسایی عوامل این سرقت بی سابقه هستند.

ارزش کل رایانه‌های به سرقت رفته از این طریق دو میلیون دلار برآورد می‌شود و بنابراین ارزش هر یک از این رایانه‌ها 3300 دلار بوده است.

سرقت گسترده رایانه‌های شخصی در ایسلند بی سابقه نبوده است. پیش از این هم سه دزد در ماه دسامبر حمله مشابهی را به یک پایگاه داده انجام داده بودند و این حمله در ژانویه گذشته هم تکرار شد. پلیس در نهایت موفق به شناسایی هر چهار عامل این دزدی‌ها شد.

به نظر می‌رسد دزدان یادشده این بار قصد دارند از رایانه‌های یادشده برای جمع آوری گسترده ارزهای دیجیتال و کسب درآمد از این طریق استفاده کنند. در حال حاضر هر بیت کوین در شمال آمریکا 11561 دلار ارزش دارد.