ارتقای خدمات کلود گوگل در رقابت با آمازون و مایکروسافت

گوگل در سال 2012 از خدمات اسپنر خود رونمایی کرد که یک فناوری جدید پایگاه داده با قابلیت همگام سازی سریع به شیوه های مختلف بود. حال این فناوری برای ارتقای خدمات کلود این شرکت به کار گرفته شده است.

ارتقای خدمات کلود گوگل در رقابت با آمازون و مایکروسافت

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس به نقل از بیزینس اینسایدر، اسپنر امروزه به عنوان پایگاه داده انواع خدمات گوگل مانند جیمیل، خدمات عکس گوگل و AdWords به کار گرفته می شود.

اما با گذشت زمان گوگل اسپنر را به روز کرده تا بعد از 5 سال از آن برای درآمدزایی بیشتر استفاده کند. این شرکت بر همین اساس سیستمی به نام TrueTime ابداع کرده که به کاربران اطمینان خواهد داد تمامی مراکز داده با صرف زمانی مشخص فرایندهای برنامه ریزی شده را انجام می دهند. بنابراین جریان یافتن داده ها در بازه های زمانی مشخص و با دقت بیشتری صورت می گیرد.

دقت این سیستم در حد یک پیکوثانیه(ده به توان منفی 12) است و لذا همگام سازی و جریان یافتن اطلاعات در تمامی پایگاه های داده به صورت یکسان انجام می شود و دسترسی به آنها با حداکثر کیفیت و به صورت بهینه امکان پذیر است.

گوگل برای ارائه این خدمات بر روی تمامی پایگاه های داده خود آنتن‌های خاصی را نیز نصب کرده است. لذا ماهواره های مجهز به جی پی اس می توانند بررسی فرایند همگام سازی و جریان یافتن اطلاعات را به دقت بررسی کنند.

گوگل با ارائه این خدمات بر روی سرویس های کلود خود موسوم به Cloud Spanner قصد دارد با سرویس کلود 10 میلیارد دلاری آمازون رقابت کند.

  • برچسب‌ها

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه