خودروهای خودران رنو، رقیب سرسخت تاکسی‌ها و اوبر!

رنو از طرح اولیه خودروی خودران خدماتی رونمایی کرده که می‌توان با کمک اپلیکیشن آن را سفارش داد، این خودرو برقی است.

خودروهای خودران رنو، رقیب سرسخت تاکسی‌ها و اوبر!

رنو در نمایشگاه اتومبیل ژنو از طرح اولیه خودروی الکتریکی خودران EZ-GO رونمایی کرد. این خودرو برای استفاده در خدمات و سرویس‌های  عمومی‌ ساخته شده و احتمالا در آینده نزدیک به رقیبی برای تاکسی‌ها و رانندگان اوبر تبدیل می‌شود.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از مهر، به گفته این شرکت خودرو سازی ایده اصلی آن است که افراد می‌توانند در یک اپلیکیشن مخصوص EZ-GO را سفارش داده و به هر نقطه‌ای از شهر سفر کنند. همچنین آنها می‌توانند برای استفاده از خودرو به یکی از ایستگاه‌های  مخصوص EZ-GO در شهر مراجعه کنند.

 این خودروی خودران در مبدا مورد نظر کاربر حاضر می‌شود، درها را برای مسافران باز می‌کند، سطح کف خودرو پایین تر می‌آید و افراد می‌توانند از روی رمپ وارد وسیله نقلیه شوند.

 سرعت این خودرو هیچگاه از ۵۰ کیلومتر برساعت بیشتر نمی‌شود. EZ-GO دارای چهار چرخ متحرک است و می‌تواند به راحتی فاصله خود را از خودروی جلویی حفظ کند، در یک لاین حرکت کند و در صورت لزوم آن را تغییر دهد و در تقاطع‌ها به طور خودکار مسیر را انتخاب می‌کند.

در EZ-GO از حسگرهای مختلف مانند رادار، لیدار، دوربین و حسگرهای اولتراساوند استفاده می‌شود. این حسگرها هنگام حرکت خودرو فعال می‌شوند. (لیدار یکی از فناوری‌های سنجش از راه دور است که از طریق روشن کردن هدف با لیزر و تجزیه و تحلیل نور منعکس‌شده، فاصله‌ها را اندازه‌گیری می‌کند).

خودرو ظرفیت ۶ مسافر را دارد. همچنین روی شیشه سقف آن اطلاعاتی مانند مدت زمان باقیمانده تا مقصد یا توقفگاه‌های بعدی نمایش داده می‌شود. EZ-GO با توجه بر طرح اولیه SYMBIOZ از همین شرکت ساخته شده است.

همچنین رنو اعلام کرده نوعی خدمت تجاری تاکسی رباتیک را تا پایان برنامه استراتژیک Drive The Future (۲۰۱۷-۲۰۲۲ میلادی) ارائه می‌کند.