نسخه iOS اپلیکیشن گوگل با قابلیت‌های جدید به‌روزرسانی شد

 غول دنیای تکنولوژی امروز اعلام کرد که نسخه iOS اپلیکیشن گوگل با قابلیت‌های جدیدی از جمله امکان جستجو از طریق iMessage و امکان درگ و دراپ در تبلت اپل آپدیت شد.

نسخه iOS اپلیکیشن گوگل با قابلیت‌های جدید به‌روزرسانی شد

گاهی اوقات برای شما پیش می‌آید که در حال خواندن پیام‌ها هستید یا می‌خواهید یک مقاله را بخوانید و در همین حین، قصد دارید تا عبارتی را نیز در گوگل جستجو کنید، بدون اینکه حواس‌تان پرت شود یا از اپلیکیشن مورد نظر خارج شوید. با آپدیت جدید نسخهiOS اپلیکیشن گوگل و اضافه شدن سه ویژگی جدید، انجام چنین کارهایی به سادگی امکان پذیر شده است.

قابلیت جستجو یا به اشتراک گذاری به صورت مستقیم از طریق iMessage

به گزارش عصر ارتباط به نقل از کلیک، نسخهiOS اپلیکیشن گوگل حالا با پشتیبانی از اکستنشن iMessage به شما این اجازه را می‌دهد تا در هنگام خواندن پیام‌ها، بتوانید در گوگل جستجو کنید یا با دوستان و آشنایان خود فایل‌های GIF، آدرس رستوران‌ها یا کلیپ‌های ویدئویی را به اشتراک بگذارید. کاربر می‌تواند با لمس آیکون «غذا» یا مکان‌های اطراف، اطلاعاتی در مورد آنها کسب کرده و در صورت نیاز، آدرسشان را با دیگران به اشتراک بگذارد. همچنین با رفتن به قسمت فایل‌های GIF، می‌توانید آیتم مربوط به تبریک روز تولد را مشاهده کرده و گیف‌های مرتبط با آن را در صورت نیاز برای دوستان خود ارسال کنید. شایان ذکر است که پشتیبانی از این ویژگی در حال حاضر تنها در کشور آمریکا انجام می‌شود.

امکان جستجو در سافاری، زمانی که مشغول خواندن وب پیج‌ها هستید

سال گذشته امکان دسترسی به عناوین مرتبط در مرورگر نسخهiOS اپلیکیشن گوگل قرار گرفت. حالا در آپدیت جدید، چنین قابلیتی روی تمامی‌مرورگرها از جمله اضافه شده است. اگر یک صفحه از اینترنتن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید، به صورت خودکار عناوین مرتبط با آن به شما نمایش داده می‌شود و دیگر نیازی نیست تا برای این موضوع، جستجو کنید. به عنوان مثال اگر مطلبی در مورد چگونگی کباب کردن ماهی‌ها می‌خوانید، تنتها با دو بار ضربه به صفحه نمایش، می‌توانید به صورت مستقیم وارد مطالبی در مورد بهترین روش‌های کباب کردن ماهی یا بهترین ماهی برای سرخ کردن شوید.تنها کافی است آیکون Share را انتخاب کرده و روی Search Google ضربه بزنید. بقیه موارد را به گوگل بسپارید.

امکان درگ و دراپ برای سرچ، ذخیره یا به اشتراک گذاری روی آیپد

در سیستم عاملiOS 11 و روی آیپد، شما می‌توانید به راحتی هرگونه متن، تصویر یا لینک را به وسیله درگ و دراپ از اپلیکیشن گوگل به نرم افزار دیگری (یا بالعکس) انتقال دهید. همچنین اگر یک مقاله جالب را در نسخهiOS اپلیکیشن گوگل می‌خوانید، می‌توانید با نگه داشتن انگشت روی لینک، آن را به داخل اپلیکیشن Messages درگ کرده و از طریق iMessage برای دوستان خود ارسال کنید.