تولید عینک هوشمند مجهز به فناوری واقعیت افزوده مخصوص صدا

شرکت Bose نمونه اولیه یک عینک هوشمند را عرضه کرده که از فناوری واقعیت افزوده به صورت صرفا صوتی بهره‌مند است.

تولید عینک هوشمند مجهز به فناوری واقعیت افزوده مخصوص صدا

شرکت Bose نمونه اولیه یک عینک هوشمند را عرضه کرده که از فناوری واقعیت افزوده به صورت صرفا صوتی بهره مند است.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از فارس، بازوهای این عینک مجهز به بسته‌های آکوستیک یکپارچه‌ای است که خدمات صوتی شخصی و خصوصی را به کاربر ارائه می‌دهند.

کیت Bose AR SDK نیز از ابتدای تابستان در دسترس توسعه دهندگان خواهد بود تا آنها بتوانند محصولات و خدماتی را برای استفاده کاربران این عینک طراحی و عرضه کنند.

تا به امروز بخش اعظم محصولات واقعیت افزوده مبتنی بر ارائه خدمات بصری بوده اند و با استفاده از آنها اشیا و جاندارانی به محیط اطراف افزوده می‌شد. اما عینکهای یادشده که کاملا شبیه به عینک‌های عادی هستند برای دسترسی به خدمات صوتی واقعیت افزوده طراحی شده اند تا کاربر بتواند به دستیارهای صوتی هوشمند متنوعی مانند گوگل اسیستنت، سیری و حتی تماس‌های تلفنی خود دسترسی داشته باشد.

این عینک دارای میکروفون بوده و با فناوری بی سیم بلوتوث هم سازگاری دارد. حسگرهای عینک یادشده ردگیری موقعیت مکانی کاربر را با استفاده از جی پی اس گوشی و حرکات سر فرد ممکن کرده و برنامه اندرویدی و iOS طراحی شده برای آن از این اطلاعات برای ارسال داده‌های صوتی برای کاربر استفاده می‌کنند.

این اطلاعات جانبی از محیط اطراف به کاربر کمک می‌کند تا داده‌های بیشتری را برای تعامل بهتر با افراد و اشیای اطراف خود به دست آورند. این عینک که قیمت آن هنوز اعلام نشده، تابستان امسال به بازار می‌آید.