سومین تامین کننده باتری گلکسی اس8 سونی خواهد بود

ظاهراً سامسونگ در تلاش است تا تأمین‌کنندگان باتری‌های مورد نیاز برای گوشی‌های هوشمند پرچم‌دار بعدی خود یعنی گلکسی اس ۸ و گلکسی اس ۸ پلاس را تغییر دهد و این بار از شرکت‌هایی که ساخت باتری نوت ۷ را عهده‌دار بودند، استفاده نکند.

 سومین تامین کننده باتری گلکسی اس8 سونی خواهد بود

ظاهراً سامسونگ در تلاش است تا تأمین‌کنندگان باتری‌های مورد نیاز برای گوشی‌های هوشمند پرچم‌دار بعدی خود یعنی گلکسی اس ۸ و گلکسی اس ۸ پلاس را تغییر دهد و این بار از شرکت‌هایی که ساخت باتری نوت ۷ را عهده‌دار بودند، استفاده نکند. همان‌طور که احتمالا می‌دانید، سامسونگ SDI که از شرکت‌های زیرمجموعه‌ی این غول کره‌ای است، یکی از تأمین‌کنندگان باتری‌های مورد نیاز برای گلکسی نوت ۷ بود که البته این بخش نتوانست از پس از تقاضای بالا برای تولید باتری‌های مورد نیاز فبلت مورد اشاره برآید و به همین دلیل سامسونگ مجبور شد نقشه تولید باتری‌های مورد نظرش را تغییر دهد و از تأمین‌کنندگان دیگر نیز استفاده کند‌.

البته همه می‌دانیم چه اتفاقاتی برای گلکسی نوت ۷ رخ داد و در اینجا از تکرار مکررات خودداری می‌کنیم. حال به نظر می‌رسد سامسونگ از اشتباه خود درس گرفته و اقداماتی جهت بالا بردن امنیت باتری‌های خود انجام داده است که از جمله می‌توان به تست اشعه‌ی ایکس روی هر قطعه‌ی تولیدشده توسط تأمین‌کنندگان این شرکت اشاره کرد. وال‌استریت ژورنال در همین رابطه گزارشی منتشر کرده است که اعلام می‌دارد سامسونگ به دنبال یک تأمین‌کننده‌ی سوم برای تولید باتری‌های مورد نیاز پرچم‌داران بعدی خود است. پیش از این گفته می‌شد تأمین‌کننده‌ی سوم سامسونگ، شرکت موراتا (Murata) خواهد بود؛ اما حالا بر اساس گزارش وال‌استریت ژورنال، مشخص شده که این غول کره‌ای، شرکت سونی را بدین منظور انتخاب کرده است.

مدتی قبل، کمپانی سامسونگ بخش تولید باتری خود را به دلیل ضرردهی به شرکت موراتا فروخت؛ اما حالا این معامله تا قبل از ماه جولای به تعویق افتاده است و به همین دلیل سونی وظیفه ساخت باتری‌های مورد نیاز سامسونگ را بر عهده خواهد گرفت. ظاهرا سامسونگ به‌شدت تحت تأثیر کیفیت بالای باتری‌های لیتیوم-یونیِ تولیدشده توسط کمپانی ژاپنی قرار گرفته و به همین دلیل این شرکت را به‌عنوان سومین تأمین‌کننده‌ی باتری‌های پرچم‌داران بعدی خود انتخاب کرده است. البته باید این نکته را در نظر داشته باشیم که سونی یکی از کمپانی‌های پیشگام در زمینه‌ی تولید باتری‌های لیتیوم-یونی محسوب می‌شود. همچنین باید اشاره کنیم که دریافت یک سفارش بزرگ از جانب سامسونگ احتمالا نقطه‌ی آغاز بزرگی برای بخش تولید باتری‌ سونی خواهد بود تا از این پس این شرکت ژاپنی بتواند باتری‌های مورد نیاز دیگر کمپانی‌ها را نیز تأمین کند.


  • برچسب‌ها

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه