امکان آلوده شدن ربات‌ها، توسط هکرهای دنیای دیجیتال!

یک شرکت امنیتی توانست Pepper ربات خوش خلقی را که به علت توانایی های خود در زمینه معاشرت با دیگران شهرت دارد، به بدافزاری مخرب آلوده کند.

امکان آلوده شدن ربات‌ها، توسط هکرهای دنیای دیجیتال!

یک شرکت امنیتی توانست Pepper ربات خوش خلقی را که به علت توانایی‌های خود در زمینه معاشرت با دیگران شهرت دارد، به بدافزاری مخرب آلوده کند.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از فارس، شرکت امنیتی IOActive اعلام کرد ربات یادشده و همین طور ربات مشابه دیگری به نام NAO که هر دو توسط شرکت ژاپنی سافت بانک تولید شده‌اند به راحتی قابل آلوده شدن هستند و بدافزارها و باج افزارهای خطرناکی بر روی آنها قابل نصب است.

امروزه جنایتکاران فضای مجازی به طور گسترده از باج افزارها برای جمع آوری پول به ازای رمزگشایی از داده‌های خصوصی قفل شده کاربران استفاده می‌کنند. تا به حال اقداماتی از این دست محدود به رایانه‌ها و گوشی‌ها بود و حالا دامنه آن به ربات‌ها هم کشیده شده است.

با استفاده از باج افزار و قفل کردن ربات‌ها می‌توان مدیران شرکت‌های تجاری را برای دریافت پول به منظور رمزگشایی از چنین اطلاعاتی تحت فشار گذاشت و طولانی شدن چنین اختلالاتی می‌تواند برای موسسات بازرگانی و دولتی مشکلات جدی ایجاد کند.

همچنین نصب بدافزار بر روی ربات‌ها موجب خواهد شد تا آنها رفتارهای نامناسبی از خود نشان دهند و به عنوان مثال با زبانی بد و نامناسب سخن بگویند یا بر روی نمایشگرهای خود فیلم‌های هرزه نگارانه نمایش دهند.