اندروید سیستم عامل محبوب جهانی

اگر چه کاربران گوشی آیفون اپل مدعی وفاداری بسیار زیاد به این گوشی هستند، اما نتایج یک بررسی علمی عکس این مطلب را نشان می‌دهد.

اندروید سیستم عامل محبوب جهانی

در تحقیقات جدید که توسط موسسه Consumer Intelligence Research Partners انجام شده نتایج جالبی از مقایسه دو سیستم عامل گوشی‌ها به دست آمد. در این تحقیق نشان می‌دهد که طرفداران و کاربران سیستم عامل اندروید وفاداری بیشتری به این سیستم عامل در مقایسه با گوشی آیفون و سیستم عامل iOS دارند.

به گزارش عصر ارتباط، میزان وفاداری به گوشی‌های اندرویدی از سال 2016 به این سو روز به روز در حال افزایش است و در حال حاضر به بیشترین میزان خود از سال 2016 به این سو رسیده است. نرخ وفاداری به اندروید در حال حاضر 91 درصد می‌باشد؛ حال آنکه این رقم در مورد سیستم عامل iOS تنها 86 درصد اعلام شده است.

Consumer Intelligence Research Partners برای کسب اطلاعات در این زمینه روند استفاده از سیستم عامل‌های جدید بعد از کنار گذاشتن گوشی‌های قدیمی‌توسط کاربران را بررسی کرده و به این نتایج قابل توجه دست یافته است.

به نظر می‌رسد این شرایط موفقیتی کلیدی برای گوگل محسوب می‌شود و حال این شرکت باید تصمیم بگیرد که چگونه خدمات و محصولات خود را به مشتریان وفادارش بفروشد تا وفاداری آنها به گوگل و اندروید حفظ شود.