افزایش تعرفه‌های سنگین برای واردات کالاهای چینی به آمریکا

نبرد تجاری آمریکا علیه چین این روزها وارد مرحله جدیدی شده و ترامپ که در فضای جنگ سرد سیر می کند، قصد دارد تعرفه های سنگینی برای واردات کالاهای چینی وضع کند.

افزایش تعرفه‌های سنگین برای واردات کالاهای چینی به آمریکا

نبرد تجاری آمریکا علیه چین این روزها وارد مرحله جدیدی شده و ترامپ که در فضای جنگ سرد سیر می‌کند، قصد دارد تعرفه‌های سنگینی برای واردات کالاهای چینی وضع کند.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از فارس، ارزش تعرفه‌های تازه ای که کاخ سفید برای واردات کالاهای فناوری چین در نظر گرفته از 60 میلیارد دلار فراتر رفته و البته گفته می‌شود این سختگیری‌ها به تولیدات حوزه فناوری و مخابرات محدود نمی‌شود و قرار است کالاهای دیگر تولیدی چینی‌ها را هم شامل شود.

پیش از این به کاخ سفید پیشنهاد شده بود که این تعرفه‌ها از 30 میلیارد دلار فراتر نرود، ولی ترامپ به منظور سخت‌گیری بیشتر  علیه چین این رقم را دوبرابر کرده و احتمالا مبلمان منزل و اسباب بازی‌ها هم شامل تعرفه یادشده خواهند شد.

گفته می‌شود بیش از 100 محصول چینی شامل این نوع سخت گیری‌ها خواهند شد. مازاد تجاری چین در برابر امریکا بالغ بر 375 میلیارد دلار است و این رقم باعث نگرانی مقامات آمریکایی شده است. کارشناسان آمریکایی هشدار می‌دهند عملی شدن این تصمیم سرمایه گذاری چینی‌ها در امریکا را کاهش داده و مشکلاتی را برای برخی صاحبان مشاغل در این کشور به وجود می‌آورد که برای تولید برخی کالاها و محصولات به مواد اولیه وارداتی چینی‌ها نیازمند هستند.

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه