دردسرهای فیس‌بوک برای والدین!

بخش جستجوی فیس بوک روز گذشته دچار اختلال شد و بخش تکمیل خودکار واژه های آن در مواردی کلیدواژه های جنسی و نامناسب را حتی به کودکان پیشنهاد داد.

دردسرهای فیس‌بوک برای والدین!

بخش جستجوی فیس‌بوک روز گذشته دچار اختلال شد و بخش تکمیل خودکار واژه‌های آن در مواردی کلیدواژه‌های جنسی و نامناسب را حتی به کودکان پیشنهاد داد.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از فارس، کاربران می‌گویند این مشکل بسیار گسترده بوده و حتی در صورت تایپ عبارت Videos of، کلمات پیشنهادی در بسیاری از موارد حاوی عبارات و اصطلاحات هرزه نگارانه و غیراخلاقی بوده اند.

بسیاری از کاربران فیس‌بوک بعد از وقوع این مشکل تصاویری از آن را تهیه کرده و این تصاویر را در شبکه‌های اجتماعی و به خصوص توئیتر به اشتراک گذارده و خواستار برخورد فیس بوک با این مساله شدند.

بعد از شدت گرفتن اعتراضات فیس بوک مشکل را برطرف کرد و امروز نیز با صدور بیانیه ای از کاربران خود عذرخواهی کرد. در این بیانیه ارائه چنین پیشنهاداتی ناشی از جستجوهای کاربران و نه محتوای موجود در فیس‌بوک دانسته شده و تصریح شده که فیس بوک چنین محتوای نامناسبی به کاربران ارائه نمی‌کند.

این دومین بار در یک ماه اخیر است که فیس بوک اطلاعات غیراخلاقی در معرض دید کاربران قرار می‌دهد. چندی قبل این شبکه اجتماعی تحقیقی را اجرا کرد که در آن از کاربران سوال شده بود آیا بزرگسالان باید اجازه یابند از بچه‌ها درخواست ارائه تصاویر جنسی بکنند یا خیر؟ پس از اعتراضات کاربران فیس بوک این نظرسنجی را حذف کرد.