پیکسل 3، باعث موفقیت گوگل در دنیای گوشی‌های هوشمند خواهد شد؟

زمان عرضه و ویژگی های گوشی جدید شرکت گوگل موسوم به پیکسل ۳ به یکی از مهم‌ترین و جذاب‌ترین موضوعات مورد بحث در میان علاقمندان دنیای فناوری بدل شده است.

پیکسل 3، باعث موفقیت گوگل در دنیای گوشی‌های هوشمند خواهد شد؟

زمان عرضه و ویژگی‌های گوشی جدید شرکت گوگل موسوم به پیکسل ۳ به یکی از مهم ترین و جذاب ترین موضوعات مورد بحث در میان علاقمندان دنیای فناوری بدل شده است.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از مهر، پیکسل ۳ بعد از گوشی‌های پیکسل و پیکسل ۲ سومین سری از گوشی‌های هوشمند تولیدی گوگل است و به نظر می‌رسد گوگل بعد از صرف یک میلیارد دلار هزینه و خرید شرکت تایوانی اچ تی سی، از توان این شرکت برای تولید یک گوشی قدرتمند و چندمنظوره نهایت بهره را ببرد.

گوگل علیرغم تلاش‌های فراوان هنوز نتوانسته خود را به عنوان یک شرکت مشهور و برتر در زمینه تولید گوشی‌های هوشمند به رقبا بقبولاند و هنوز در برابر شرکت‌هایی مانند سامسونگ و اپل حرفی برای گفتن ندارد. باید منتظر ماند و دید عرضه پیکسل ۳ تغییری در این وضعیت ایجاد می‌کند یا خیر.

منابع مطلع می‌گویند پیکسل ۳ از نظر ظاهری و امکانات شباهت‌های زیادی به آیفون ایکس دارد و احتمالا سیستم عامل اندروید پی بر روی آن نصب خواهد شد. همچنین این گوشی از نمایشگری بزرگ و فراگیر بهره می‌گیرد. ممکن است جک هدفون ۳.۵ میلیمتری نیز به منظور کاستن از عرض گوشی پیکسل ۳ و باریک تر کردن آن از این گوشی حذف شود.

در پیکسل ۳ از دوربینی پیشرفته برای شناسایی سه بعدی چهره کاربر استفاده می‌شود و همین ویژگی امنیتی سواستفاده از گوشی یادشده را ناممکن می‌کند. گوگل قصد دارد در سال ۲۰۱۸ سه مدل از گوشی پیکسل ۳ را عرضه کند که قیمت‌های آنها بسته به امکاناتی که دارند متفاوت خواهد بود.

با توجه به سرمایه گذاری گسترده گوگل بر روی هوش مصنوعی به طور قطع پیکسل ۳ از این نظر هم دارای قابلیت‌های منحصربه فردی خواهد بود، هر چند هنوز در این زمینه اطلاعات چندانی در دسترس نیست.