هدفگیری رایانه‌های مک در دو ماهه اول سال ۲۰۱۸ توسط هکرها!

اگر تا چندی قبل رایانه‌های مجهز به سیستم عامل ویندوز هدف اصلی حملات بدافزاری بودند، این روزها هکرها و بدافزارنویسان به رایانه‌های مک هم توجه ویژه‌ای نشان داده اند.

هدفگیری رایانه‌های مک در دو ماهه اول سال ۲۰۱۸ توسط هکرها!

اگر تا چندی قبل رایانه‌های مجهز به سیستم عامل ویندوز هدف اصلی حملات بدافزاری بودند، این روزها هکرها و بدافزارنویسان به رایانه‌های مک هم توجه ویژه ای نشان داده‌اند.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از مهر، بررسی‌های موسسه امنیتی ملوربایتس نشان می‌دهد تعداد حملات بدافزاری بر علیه رایانه‌های مک در سال ۲۰۱۷ نسبت به سال ۲۰۱۶ حدود ۲۷۰ درصد افزایش نشان می‌دهد.

کارشناسان امنیتی این شرکت هشدار داده اند که در دو ماهه اول سال ۲۰۱۸ چهار بدافزار جدید و خطرناک که رایانه‌های مک را هدف قرار داده اند شناسایی شده اند و بسیاری از این بدافزارها توسط کاربران و نه شرکت‌های امنیتی شناسایی شده اند.

در یکی از این موارد یک کاربر مک از دستکاری مخفیانه تنظیمات دی ان اس خود که غیرقابل تغییر بود، به وجود بدافزاری مخرب پی برد. بدافزار یادشده که بعدها OSX.MaMi نام گرفت، یک گواهی امنیتی مورد اعتماد را هم بر روی رایانه مک این کاربر برای خرابکاری‌های آتی نصب کرده بود. بدافزار یادشده اجرای حملات بدافزاری متعددی دیگری را نیز ممکن می‌کرد.

یکی دیگر از بدافزارهای جدید مک با سوءاستفاده از برنامه جاوا رایانه‌های کاربران را بمباران می‌کند. یکی از این بدافزارها هم برای آلوده کردن رایانه‌های مک کاربران از روش ارسال لینک به وب سایت‌های آلوده استفاده می‌کند.

ملوربایتس هشدار داده که تعداد این حملات روز به روز در حال افزایش است و اگر چه کاربران رایانه‌های مک باید برای ارتقای امنیت خود تلاش کنند، اما این وضعیت به معنای ایمنی نامطلوب سیستم عامل مک نیست.

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه

    نقد و بررسی بازی