# فیس‌بوک‌ را پاک کن

 از روز گذشته تا کنون هشتگ #DeleteFacebook تبدیل به یکی از داغ ترین موضوعات توئیتر شده و از افراد مشهور تا کاربران عادی با جدیت این هشتگ را پیگیری می کنند.

# فیس‌بوک‌ را پاک کن

 از روز گذشته تا کنون هشتگ #DeleteFacebook تبدیل به یکی از داغ ترین موضوعات توئیتر شده و از افراد مشهور تا کاربران عادی با جدیت این هشتگ را پیگیری می‌کنند.

به گزارش عصر ارتباط، شبکه محبوب فیس‌بوک در این چند ماه اخیر روند نزولی را در دل کاربرانش طی کرده است.  پس از رسوایی‌های اخیر در موردفیس‌بوک و نقض حریم خصوص میلیون‌ها کاربر این شبکه اجتماعی نه تنها سهام این شرکت سقوط کرده ، بلکه بسیاری از کاربران نیز از روند فعالیت‌های این شرکت احساس خشم می‌کنند .

بر همین اساس نیز هشتگفیس‌بوک را پاک کن در صدر پر بازدید ترین هشتگ‌ها قرار گرفته است . این برچسب به طور خلاصه در توییتر از روز  سه شنبه به عنوان پاسخ به رسوایی افشای اطلاعات کاربران فیس بوک که در دست تبلیغ کنندگان سیاسی آن هم  بدون رضایت کاربران به راه اقتاده .در کمتر از 24 ساعت  120هزار بازخورد و بیش از 7 هزار نظر گرفته است .

اکنون پرسش اینجا است که آیافیس‌بوک کنترل اطلاعات خود را از دست می‌دهد ؟

نگاهی به حضور افراد مشهور در این اعتراض نشان می‌دهد ابعاد اعتراضات بسیار گسترده است. برای مثال یکی از بنیانگذاران واتساپ که این شرکت را بهفیس‌بوک واگذار کرده نیز جزو توئیت گذاران معترض است .

بریان اکتون کهفیس‌بوک و واتساپ ررا با 19 میلیارد دلار به یکدیگر پیوند داده ، در یک توئیت کوتاه نوشت : اکنون زمان ترکفیس‌بوک است "

اتان زاکرمن، محقق و فعال MIT، نیز  خاطرنشان کرد که بسیاری از افراد، به ویژه در کشورهای در حال توسعه، اکنون فیس بوک را به عنوان یک سیستم اولیه اتصال با جهان در نظر گرفته و شاید آن را حذف نکنند، اما اعتمادی نیز نخواهند داشت.