در جشن 200 میلیون کاربری تلگرام، از قابلیت‌های جدید این پیام‌رسان لذت ببرید!

نسخه جدید تلگرام در حالی به روزرسانی شد که استفاده این پیام‌رسان محبوب آبی رنگ در سراسر جهان به 200 میلیون کاربر رسید.

 در جشن 200 میلیون کاربری تلگرام، از قابلیت‌های جدید این پیام‌رسان لذت ببرید!

 مدیر تلگرام - با اعلام خبر 200 میلیونی شدن تلگرام در وب‌سایت این پیام‌رسان نوشت: در طول 30 روز گذشته، تلگرام توسط 200 میلیون نفر مورد استفاده قرار گرفته است و این عددی بسیار بزرگ است. اگر تلگرام یک کشور بود، از لحاظ جمعیتی ششمین کشور در جهان به شمار می‌رفت. البته در مقایسه با واتس‌اپ که 1.5 میلیارد کاربر روزانه دارد، عدد کوچکی‌ است، اما هنوز هم قابل توجه است.

به گزارش عصر ارتباط، دوروف همچنین ضمن تاکید بر اهمیت حضور کاربران در تلگرام بیان کرد: ما رسیدن به این عدد را تنها مدیون شما کاربران هستیم. ما هرگز برای تلگرام کار تبلیغاتی نکردیم، بنابراین تمام این 200 میلیون کاربر به این دلیل حضور دارند که شما آنها را دعوت کرده‌اید. به همین دلیل است که کاربران همواره برای ما در اولویت بوده‌اند.

وی با بیان اینکه برخلاف دیگر اپلیکیشن‌های محبوب، تلگرام سهامدار و یا تبلیغ‌کنندگانی را ندارد، گفت: ما با بازاریابان، استخراج‌کنندگان اطلاعات و آژانس‌های دولتی توافق نمی‌کنیم. از زمانی که تلگرام در آگوست 2013 راه‌اندازی شد، ما حتی یک بایت از داده‌های شخصی کاربران خود را به شخص ثالثی افشا نکردیم. ما به این شیوه عمل می‌کنیم زیرا تلگرام را یک سازمان یا اپلیکیشن نمی‌دانیم. برای ما تلگرام یک ایده است؛ این ایده که هرکس روی این سیاره حق آزاد بودن دارد.

قابلیت‌های جدید در به روزرسانی تلگرام

تلگرام در نسخه به روزرسانی 4.8.5 خود تمرکز خود را بر روی موضوعی گذاشته که کاربران بیش از بیش به این موضوع اهمیت می‌دهند.  در این به روزسانی جدید تلگرام، نه تنها استیکرهای خودتان، بلکه استیکرهای پرطرفدار هم از طرف تلگرام به شما پیشنهاد می‌شوند و می‌توانید از بین آن‌ها هم انتخاب کنید.با کمک این قابلیت کاربران در جریان چت های خود چندیدن استیکر کمتر دیده شده را ارسال می کنند و یک گفت و گوی متنوع خواهند داشت.

جستجوی نوشتاری استیکرها دیگر قابلیتی است که به تلگرام افزوده شده است . اکنون با کمک این قابلیت کاربران استیکرهای مد نظرشان را با تایپ نوشتاری جست و جو می کنند. برای مثال، می‌توانید تایپ کنید Bear و تلگرام استیکرهای مبتنی بر یک کرکتر خرس را به شما پیشنهاد خواهد کرد.

همچنین از  دیگر قابلیت های نسخه جدید می توان به قابلیت ارسال عکس در لحظه عکاسی اشاره کرد . درواقع دیگر نیازی نیست که ابتدا عکس گرفته و سپس مدتی بعد عکس ها را ارسال کنید. در آپدیت جدید تلگرام می‌توانید تمام عکس‌هایی را که در لحظه گرفته‌اید به صورت پیاپی در یک آلبوم ارسال کنید.

همچنین اضافه شدن قابلیتAuto Night Mode  در نسخه iOS این برنامه به کاربران اجاز می دهد به محض ورود  به محیط‌های تاریک، تم تلگرام را به رنگ مشکی تغییر دهید.