پیوستن مدیرعامل تسلا موتورز به کمپین #فیس‌بوک را پاک کن!

 ایلان ماسک در یک حرکت غیرمنتظره ضمن پیوستن به جنبش DeleteFacebook صفحات SpaceX و Tesla را از فیس‌بوک پاک کرد.

پیوستن مدیرعامل تسلا موتورز به کمپین #فیس‌بوک را پاک کن!

 ایلان ماسک در یک حرکت غیرمنتظره ضمن پیوستن به جنبش DeleteFacebook صفحات SpaceX و Tesla را از فیس‌بوک پاک کرد.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از خبرآنلاین ، پس از افشای داستان «دادن دسترسی به اطلاعات میلیون‌ها کاربر فیس‌بوک به کمبریج آنالیتیکا» و رسوایی ناشی از موثر بودن آن در انتخابات 2016 آمریکا، جنبشی به نام هشتک دیلیت فیس بوک ایجاد شده است و ایلان ماسک ضمن پیوستن به آن صفحه مربوط به SpaceX را با 2.6 میلیون لایک و صفحه tesla را با 2.4 میلیون لایک از روز این شبکه اجتماعی برای همیشه محو کرد.

ایلان ماسک، مدیرعامل و موسس SpaceX، مدیرعامل تسلا موتورز، رئیس SolarCity، رئیس OpenAI، موسس Zip2 و همچنین موسس PayPal است. ارزش این شرکت‌هایی که گفتیم بیش از 12.7 میلیارد دلار است که همین موضوع این نابغه را در لیست 100 ثروتمند اول دنیا در رتبه 83 قرار داده است. ماسک با هدف تغییر جهان و زندگی بشر، SolarCity، SpaceX و تسلا موتورز را تاسیس کرده است. هدف او از این کمپانی‌ها کاهش گرمای کره زمین است.

کاربران ضمن ستودن این حرکت، از ایلان ماسک خواستند تا اکانت ایسنتاگرام خود را نیز پاک کند، چرا که این کمپانی نیز متعلق به فیس‌بوک است اما وی پاسخ داد اینستاگرام مستقل بوده و مشکلی ندارد.

ایلان ماسک اغلب اطلاعات تصویری کمپانی Boring را روی اینستاگرام به اشتراک می‌گذارد. صفحه شخصی ایلان ماسک در اینستاگرام 7 میلیون فالوور دارد و اسپیس ایکس نیز 3 میلیون و تسلا نیز 4 میلیون فالوور دارد.

ایلان ماسک و مارک زاکربرگ در مورد آینده دنیا و هوش مصنوعی با هم اختلاف فکری شدیدی دارند و سال گذشته پس از نابود شدن ماهواره فیس‌بوک که مسبب آن اسپیس ایکس بود، روابط این دو تیره‌تر شد.

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه