پاک کردن اکانت "فیس‌بوک" پایان کار نیست!

با به راه افتادن موج "فیسبوکت را پاک کن" بسیاری از کاربران اکانت های خود را بسته‌اند. اما آیا پاک کردن اکانت ها پایان کار است ؟

پاک کردن اکانت "فیس‌بوک" پایان کار نیست!

با به راه افتادن موج "فیس‌بوکت را پاک کن" بسیاری از کاربران اکانت‌های خود را بسته‌اند. اما آیا پاک کردن اکانت‌ها پایان کار است ؟

به گزارش عصر ارتباط به نقل از سی نت، شاید حتی خود مارک زاکربرگ هم نداند که برای پاک کردن بزرگ ترین شبکه اجتماعی جهان یعنی فیس‌بوک، چه میزان از دقت لازم است .

2 شرکتی که بالاترین محبوبیت را بین کاربران موبایل‌های هوشمند دارند (سامسونگ و اپل) اعلام کرده اند که هرگز اقدام به ثبت خودکار اطلاعات فیس‌بوکی کاربران نکرده‌اند.اما آیا می توان مطمئن بود نرم‌افزارهای مکمل فیس‌بوک، نرم‌افزارهای تبلیغاتی، موتورهای جستجو و .... نیز تا این حد به کاربران وفادار بوده اند ؟

نگاهی به آنچه که این برنامه‌ها می توانند از طریق فیس‌بوک به آن‌ها دسترسی داشته باشند ممكن است باعث وحشت کاربران شود. بگذارید ساده‌تر بررسی کنیم. حتی تگ شدن شما در عکس دوستان‌تان، وضعیت تاهل شما یا سایر اطلاعات درج شده در بخش بیوگرافی نیز می‌تواند تا کنون بارها به سرقت رفته  یا بی اجازه شما در پزوهش‌های  مختلف استفاده شده باشد.

این واقعیت که برخی از اطلاعات  ممکن است در حساب شما باقی بمانند، نشان می‌دهد که چقدر از طرف زاکربرگ در خطر هستید .. فیس بوک با واکنش در مورد چگونگی امنیت  برنامه‌های  نرم‌افزاری گفته از سال 2014 به بعد سطوح امنیت را به شدت بالا برده . اما پرسش اینجاست که تکلیف اطلاعات قدیمی تر چه می شود ؟

هفته گذشته رسوایی فیس‌بوک در خصوص پخش اطلاعات کاربران در جریان انتخابات ریاست جمهوری آمریکا حاشیه ساز شد، اگرچه رییس فیس بوک از 2.2 میلیارد کاربر فیس بوک عذرخواهی کرده و گفته است که او  نهایت تلاش خود را برای حفظ اطلاعات کاربران می کند.اما تعداد برنامه‌های مکمل فیس‌بوک رقمی سرسام آور را شامل می شوند.  زاکربرگ به نیویورک تایمز گفت: تعداد برنامه‌هایی که روزانه توسط تیم بررسی فیس‌بوک ارزیابی می شوند،  هزاران برنامه است.