زاکربرگ برای عذرخواهی از کاربران فیس‌بوک به رسانه‌های چاپی سنتی متوسل شد

به دنبال رسوایی جمع‌آوری داده‌های خصوصی، زاکربرگ برای عذرخواهی از کاربران فیس بوک آگهی تمام صفحه چاپ کرد.

زاکربرگ برای عذرخواهی از کاربران فیس‌بوک به رسانه‌های چاپی سنتی متوسل شد

با تشدید رسوایی های فیس بوک وبی احترامی این شرکت به حریم شخصی کاربران، مارک زاکربرگ یک آگهی تمام صفحه در روزنامه نیویورک تایمز چاپ کرد و از آنها عذرخواهی کرد.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از فارس، این آگهی عذرخواهی بزرگ و بی‌سابقه در روزنامه های وال استریت ژورنال و واشنگتن پست هم به چاپ رسیده است.

نکته‌ای که در این میان مورد توجه ناظران قرار گرفته، این است که فیس بوک که بزرگترین شبکه اجتماعی آنلاین دنیا تلقی می شود، برای عذرخواهی از کاربران و جلب همراهی افکار عمومی به رسانه‌های چاپی سنتی روی آورده و پیام عذرخواهی خود را از این طریق منتقل کرده است.

چاپ این پیام عذرخواهی به روزنامه‌های آمریکایی محدود نشده و به عنوان مثال در انگلیس در روزنامه‌هایی مانند ساندی تلگراف، ساندی تایمز، ابزرور، دیلی میل و غیره نیز به چاپ رسیده است.

زاکربرگ در این پیام عذرخواهی مسئولیت جمع آوری بدون اجازه داده‌های خصوصی 50 میلیون کاربر فیس بوک را بر عهده گرفته و فهرستی زمانی از رویدادهای منجر به این حادثه را منعکس کرده است. وی تصریح کرده که همکاری با شرکت متخلف کمبریج آنالیتیکا متوقف شده است.

وی افزوده که فیس بوک در مورد این رویداد تحقیق کرده و هزاران برنامه مرتبط با فیس بوک را کنترل می کند تا از عدم فعالیت های مشکوک توسط آنها مطمئن شود. در صورت شناسایی هرگونه برنامه مشکوک و عدم حل مشکل استفاده از برنامه متخلف در فیس بوک ممنوع می شود.

زاکربرگ همچنین قول داده دسترسی توسعه دهندگان به داده های کاربران را محدود کند و ابزار مناسبی برای بررسی این موضوعات توسط کاربران در اختیار آنها قرار دهد.

نقد و بررسی بازی