برنامه اصلی دانشگاه آزاد در سال 97؛ "توسعه و حمایت از استارت آپ‌ها در بین دانشجویان و ایده‌های برتر"

مدیرکل توسعه فناوری و ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد اسلامی از توسعه استارت آپ ها و حمایت دانشگاه آزاد اسلامی از آنها خبر داد.

برنامه اصلی دانشگاه آزاد در سال 97؛

مدیرکل توسعه فناوری و ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد اسلامی‌از توسعه استارت آپ‌ها و حمایت دانشگاه آزاد اسلامی‌از آنها خبر داد.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از دانشگاه آزاد، داود ثمری با بیان اینکه توسعه و حمایت از استارت آپ‌ها در بین دانشجویان و ایده‌های برتر از برنامه‌های اصلی حوزه پژوهش دانشگاه آزاد در سال جدید است، گفت: توسعه استارت آپ‌ها باعث توسعه فناوری و ایجاد اشتغال جوانان خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: ما برنامه داریم تا استارت آپ‌ها را به شرکت‌های دانش بنیان تبدیل کنیم که قابلیت رقابت در سطح ملی و بین‌المللی داشته باشند و برای محصولات آنها بازار ایجاد کرده و آنها را توانمند کنیم، از این رو راه اندازی مرکز توانمندسازی شرکت‌های نوپا در دستور کار خواهد بود.

مدیرکل توسعه فناوری و ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد اسلامی‌افزود: اخیرا تفاهم نامه ای با سازمان بسیج علمی‌کشور به امضا رسیده که براساس آن تاسیس مرکز نوآوری پیشرفت در دستور کار قرار دارد. 

ثمری تاکید کرد: در این راستا حمایت‌های خوبی از استارت آپ‌های حوزه‌های مختلف به ویژه حوزه دفاعی صورت خواهد گرفت و این تفاهم نامه سال ۹۷ اجرایی خواهد شد.

توسعه و پشتیبانی از سامانه ساها

وی توسعه و پشتیبانی از سامانه ساها را یکی دیگر از اولویت‌های سال ۹۷ حوزه پژوهش دانشگاه آزاد عنوان کرد و گفت: مقرر شد چند قابلیت دیگر به این سامانه اضافه شود و این سامانه به سامانه‌های مشابه دیگر که متعلق به وزارت علوم، وزارت بهداشت، معاونت علمی‌و فناوری ریاست جمهوری و دانشگاه‌های دیگر است، متصل شود.

مدیرکل توسعه فناوری و ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد اسلامی‌تاکید کرد: یکی از اهداف راه اندازی سامانه ساها درآمدزایی بوده است.

توانمند سازی مراکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی

ثمری افزود: توسعه، حمایت و توانمند کردن مراکز رشد موجود در دانشگاه نیز از ماموریت‌های حوزه پژوهش در سال ۹۷ خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه یکی از سیاست‌های مهم دانشگاه آزاد درآمدزایی در حوزه پژهش و فناوری است، اظهار داشت: انجام مگا پروژه‌های موجود در کشور در دستور کار معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه است و خوشبختانه درباره پروژه ازدیاد برداشت میدان نفتی کرنج قراردهای جدید به دانشگاه ابلاغ شده است.

مدیرکل توسعه فناوری و ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد اسلامی‌عنوان کرد: مجری این پروژه واحد علوم و تحقیقات است و دانشکده مهندسی نفت و شیمی‌مسئولیت اجرای آن را بر عهده خواهد داشت و واحدهای دانشگاهی توانمند در این حوزه نیز در اجرای پروژه همکاری خواهند داشت. 

ثمری اضافه کرد: نظارت بر این پروژه بر عهده معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی‌است.

وی با بیان اینکه دانشگاه برنامه دارد تا در حوزه پایین دستی نفت نیز پروژه‌هایی را اجرا کند، گفت: دو پروژه با انستیتو دانشگاه صنعتی امیرکبیر و پژوهشگاه مهندسی شیمی‌وجود دارد که دانشگاه آزاد اسلامی‌به عنوان همکار پژوهشی پروژه با آنها همکاری خواهد کرد.

افزایش تعداد آزمایشگاه‌های همکار استاندارد

مدیرکل توسعه فناوری و ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد اسلامی‌با اشاره به انعقاد تفاهم نامه همکاری دانشگاه آزاد اسلامی‌با سازمان ملی استاندارد گفت: در سال ۹۷ دو امر مهم در خصوص این تفاهم نامه انجام خواهد شد که افزایش تعداد آزمایشگاه‌های همکار استاندارد و راه اندازی شرکت‌های نمونه بردار در دانشگاه آزاد اسلامی‌از جمله آنهاست.

ثمری خاطرنشان کرد: اگر این امر صورت گیرد دانشگاه آزاد اسلامی‌با توجه به پراکندگی جغرافیایی می‌تواند همکاری‌های خوبی با گمرک داشته باشد و در مبادی گمرک جز شرکت‌های نمونه بردار باشد که از این طریق اشتغال‌زایی و درآمد در دانشگاه ایجاد خواهد شد.