متهم شدن 9 هکر ایرانی توسط دیوان عدالت آمریکا به سرقت اطلاعات علمی و تحقیقاتی دانشگاه‌های جهان

دیوان عدالت ایالات متحده آمریکا به تازگی فهرستی از اسامی ۹ هکر ایرانی را منتشر و آنها را به سرقت اطلاعات علمی و تحقیقاتی از دانشگاه های بسیاری در جهان متهم کرده است.

متهم شدن 9 هکر ایرانی توسط دیوان عدالت آمریکا به سرقت اطلاعات علمی و تحقیقاتی دانشگاه‌های جهان

 بر اساس گزارش‌های منتشر شده از سوی مقامات پلیس فدرال آمریکا (FBI)، دیوان عدالت این کشور به تازگی با انتشار فهرستی از اسامی ۹ نفر ایرانی که به نوعی با موسسه مبنا در ارتباط بوده اند، آنها را به نفوذ و هک اطلاعات دانشگاههای معتبر در جهان، موسات علمی، تحقیقاتی و تکنولوژی و همچنین سازمان‌های دولتی در کشورهای مختلفی متهم کرده است.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از ایسنا، بنابر ادعای آنها، این هکرها به دنبال نتایج علمی و مقالات آکادمیک دانشگاه‌های بسیاری در کشورهای ژاپن، چین، استرالیا، کانادا، دانمارک، فنلاند، آلمان، ایرلند، رژیم صهیونیستی، ایتالیا، مالزی، هلند، نروژ، لهستان، سنگاپور، کره جنوبی، سوئد، سوئیس، ترکیه و انگلستان بوده اند و تاکنون دسترسی‌های گسترده ای نیز به مقالات ثبت شده آنها داشته‌اند.

یکی از مقامات FBI در این خصوص می گوید هدف اصلی این هکرها دسترسی به گذرواژه حساب‌های کاربری استادان این دانشگاه‌ها بوده است تا اطلاعات آکادمیک و به روزی را در رشته‌های مختلف تحصیلی به خصوص پیشرفت‌های تکنولوژی به دست آورند.

وی در ادامه افزود: از آنجایی که هنوز محتوای این اطلاعات لو رفته توسط هکرهای ایرانی مشخص و معلوم نشده است، نمی توان به طور قطع گفت هکرها دقیقا به دنبال چه نوع اطلاعاتی بوده اند اما گمانه زنی‌ها حاکی از آن است که این هک و حملات سایبری به منظور دستیابی به جدیدترین پیشرفت‌های تکنولوژی و توسعه تسلیحات نظامی و هسته ای صورت گرفته است.