جنجال‌آفرینی دوباره فیس‌بوک با لو رفتن یک یادداشت

افشای یک یادداشت که در سال 2016 توسط اندرو بوسورث در سال 2016 نوشته شده است، جنجال آفرین شد. یادداشتی که با الفاظی تند و بی‌رحمانه در خصوص مردم سخن گفته است.

جنجال‌آفرینی دوباره فیس‌بوک با لو رفتن یک یادداشت

افشای یک یادداشت که در سال 2016 توسط اندرو بوسورث در سال 2016 نوشته شده است، جنجال آفرین شد. یادداشتی که با الفاظی تند و بی‌رحمانه در خصوص مردم سخن گفته است.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از سی نت ‌اگرچه به محض انتشار این یادداشت محرمانه، بوسورث اعلام کرد قصد داشته از طریق این سخنان، همکارانش را تحریک به فعالیت و تلاش بیشتری کند، اما به نظر می‌رسد این دفاعیه چندان رضایت بخش تلقی نشده است .

این سرپرست سخت‌افزاری فیس‌بوک برای ارسال یک یادداشت داخلی در  سال 2016 در معرض انتقادات قرار گرفته است . یادداشتی که به نظر می‌رسد، رشد شرکت را بالاتر از هر چیز دیگری تلقی می‌کند،  حتی اگر به معنای آزار و اذیت و یا خشونت علیه کاربران باشد .

او در  این یادداشت نوشته است: "بنابراین ما مردم بیشتری را به هم متصل می‌کنیم.ممکن است این اتصالات گاهی چندان مثبت هم نباشند، برای مثال شاید  فردی یک حمله تروریستی  را از طریق شبکه اجتماعی ما هماهنگ کند.اما این ارتباطی با ما ندارد و ما همچنان  مردم را  به یکدیگر متصل می‌کنیم،"

او در بخشی دیگر از یادداشتش نوشته است:"این یک حقیقت زشت است که ما در ارتباط با مردم به گونه‌ای عمیق اعتقاد داریم که هر چیزی که به ما اجازه می‌دهد مردم بیشتری  را به هم متصل کنیم، خوب است".

بوسورث، یکی از رهبران بلند پایه در فیس‌بوک است و  از زمان پیوستن به این شبکه اجتماعی  در سال 2006، یکی از معتبرترین دستیاران مارک زوکربرگ است. او قبلا بخش تجارت تبلیغاتی فیس‌بوک را مدیریت کرده و در حال حاضر نیز پروژه‌های واقعیت مجازی و تکمیل شده شرکت را هدایت می‌کند.

بوسورث در تعدادی توییت این یادداشت را تأیید کرد و گفت، این امر به معنای بحث داخلی شرکت  در خصوص شبکه اجتماعی است و ارزش مجادله ندارد.

وی همچنین در یک توئیت نوشته است: "هدف از این امر تحریک فعالیت‌های کارمندان بود . این یکی از  صدها مواردی بود که من تا به حال به طور داخلی نوشته‌م و بحث و گفت‌وگوهای بعدی باعث می‌شد که ابزارهای ما برای بهبود  ارتقا یابند. "

گفتنی است که زاکربرگ  نیز در بیانیه‌ای گفت که با این یادداشت مخالف است. او گفت: "ما هرگز اعتقاد نداشتتیم که هدف وسیله را توجیه می‌کند. ما  می‌دانیم که ارتباط دادن مردم به تنهایی کافی نیست. ما باید تلاش کنیم تا مردم را با یکدیگر همدل و نزدیک کنیم.

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه

    نقد و بررسی بازی