شبکه‌های اجتماعی زیر ذره‌بین قانون مهاجرت آمریکا

ایالات متحده قصد دارد زین پس، اطلاعات مربوط به رسانه‌های اجتماعی را از تمامی  متقاضیان ویزا دریافت کند.بر اساس این قانون جدید حتی سوابق مجازی افراد متقاضی مهاجرت نیز حائز اهمیت خواهد بود.

شبکه‌های اجتماعی زیر ذره‌بین قانون مهاجرت آمریکا

ایالات متحده قصد دارد  از این به بعد، اطلاعات مربوط به رسانه‌های اجتماعی را از تمامی‌ متقاضیان ویزا دریافت کند.بر اساس این قانون جدید حتی سوابق مجازی افراد متقاضی مهاجرت نیز حائز اهمیت خواهد بود.

به گزارش عصر ارتباط، بر اساس این پیشنهاد، "شناسه‌های" رسانه‌های اجتماعی متعلق به  تقریبا 15 میلیون متقاضی ویزای مهاجر و غیر مهاجر بازدید می‌کند.

وزارت امور خارجه می‌خواهد از تمام متقاضیان ویزای ایالات متحده درخواست کند تا اطلاعات مربوط به تاریخچه رسانه‌های اجتماعی خود را به دولت آمریکا ارسال کنند.

بر اساس این پیشنهاد میلیون‌ها متقاضی ویزای مهاجرت  و غیر مهاجرت نیاز به ارائه شناسه‌هایی  دارند که به سیستم‌های چند رسانه ای اجتماعی آنان مربوط است . سیستم‌هایی که  در طول پنج سال گذشته مورد استفاده قرار می‌دادند. افزون بر این متقاضیان باید آدرس ایمیل و شماره تلفن پیشین خود را نیز به دولت فدرال تحویل دهند.

این موضوع که امروز در مجله فدرال منتشر شده است . نشان از تلاش‌های جدی دولت ترامپ برای ارزیابی تهدیدات و مزایای مربوط به مهاجران و گردشگران دارد . با رسمی‌شدن  این پیشنهاد، اداره فدرال به مهاجران  یک دوره 60 روزه وقت خواهد داد .  

همچنین علاوه بر رصد شبکه‌های مجازی از متقاضیپرسش می‌شود که آیا آنها پیش از این از کشور دیگری بیرون رانده شده اند یا اینکه اعضای خانواده‌شان درگیر فعالیت‌های تروریستی بوده‌اند یا خیر .

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه