عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس: اخبار ضد و نقیض درباره فیلترینگ تلگرام از مراجع غیرمسئول و سکوت مراجع مسئول بازی کردن با روان مردم و تضعیف اعتماد عمومی است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس معتقد است سروش و سایر شبکه های مجازی به موازات رسانه ملی در حال فعالیت هستند و افزایش مصنوعی و حبابی مخاطبان با اهرم بستن فضای رقابت، خدمتی به شهروند ایرانی به شمار نمی‌رود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس: اخبار ضد و نقیض درباره فیلترینگ تلگرام از مراجع غیرمسئول و سکوت مراجع مسئول بازی کردن با روان مردم و تضعیف اعتماد عمومی است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس معتقد است سروش و سایر شبکه‌های مجازی به موازات رسانه ملی در حال فعالیت هستند و افزایش مصنوعی و حبابی مخاطبان با اهرم بستن فضای رقابت، خدمتی به شهروند ایرانی به شمار نمی‌رود.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از خانه ملت، علیرضا رحیمی امروز دیروز ( 11 فروردین) در یادداشتی صحفه شخصی خود نوشت: فیلترینگ تلگرام با هدف تامین فضای بیشتر و  ایجاد انحصار برای شبکه‌های اجتماعی ایرانی با ابزار اخراج و فیلترینگ سایر شبکه‌ها  خارج از قواعد رقابت سالم است. متن این یادداشت به شرح ذیل است:

خبر فیلتر شدن تلگرام تا پایان ماه جاری از سوی مرجع مسئولی بیان نشده و بیش از اینکه بار خبری داشته باشد تاثیر آشفته سازی روانی و ایجاد نگرانی در بین مردم داشته است.

فیلترینگ تلگرام با هدف تامین فضای بیشتر و  ایجاد انحصار برای شبکه‌های اجتماعی ایرانی با ابزار اخراج و فیلترینگ سایر شبکه‌ها از جمله تلگرام خارج از قواعد رقابت سالم بوده و صرفا به بی اعتمادی بخش قابل توجهی از مردم منجر می‌شود.

رویکرد تصمیم سازان در حوزه‌های مختلف نباید بگونه ای شود که مردم احساس ناامنی و بی اعتمادی داشته باشند. دستگاههای مسئول، قیم مردم نیستند و نباید بعضی تصمیمات منجر به هجوم بیشتر مردم به شبکه‌ها و پیام‌رسان‌های خارجی شود.

به نظر می‌رسد پس از حوادث دی ماه ۹۶ حساسیت سیاسی و امنیتی نسبت به تلگرام بیش از حد واقعی آن بزرگنمایی شده است.

در شرایطی که تلگرام به یک ضرورت در مناسبات اجتماعی مردم از همه تفکرات و سلائق فکری تبدیل شده است اخبار ضد و نقیض از مراجع غیر مسئول و سکوت مراجع مسئول بازی کردن با روان مردم و تضعیف اعتماد عمومی است. نباید تحلیل‌های داخلی برخی جلسات را به عنوان تصمیم مراجع مسئول به جامعه منعکس کرد و موجب بهم ریختگی ساختار روانی جامعه شد.

سروش و سایر شبکه‌های مجازی به موازات رسانه ملی بی وقفه و محدودیت در حال فعالیت هستند و افزایش مصنوعی و حبابی مخاطبان با اهرم بستن فضای رقابت، خدمتی به شهروند ایرانی بشمار نمی‌رود.

  اعتماد مهمترین رکن تصمیم گیری برای شهروندان برای استفاده از شبکه‌های ایرانی است. بجای ایجاد انحصار بلاوجه برای شبکه‌های داخلی باید تقویت اعتماد مردم و شهروندان اولویت اول در مراجع تصمیم گیر باشد. در رقابت تلگرام و سروش مهمترین عامل تعیین کننده در موفقیت آنها استقبال مخاطبان و مردم است نه انحصار و فیلترینگ و اخراج یکی بنفع دیگری./

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه