عنکبوت هم به جمع ربات‌ها پیوست!

یک شرکت آلمانی با الهام از نوعی عنکبوت، رباتی ساخته که به یک چرخ غلتان تبدیل شده و با سرعتی قابل توجه می تواند افراد را دنبال کند.

عنکبوت هم به جمع ربات‌ها پیوست!

یک شرکت فناوری آلمانی عنکبوت رباتیک ساخته است. این عنکبوت که BonicWheelBot نام گرفته مجهز به ۸ پا است که با کمک آنها می تواند راه برود، بدود و به یک چرخ غلطان تبدیل شود که با سرعتی قابل توجه فرد را دنبال می کند.

به گزارش عصر ارتباط، محققان  موسسه Festo این ربات را با توجه به عنکبوت flic-flac ساخته است. این عنکبوت برای حرکات عجیبش مشهور شده است. عنکبوت مذکور در صحرای مراکش زندگی می کند و توانایی خارق العاده ای برای پرتاب خود و چرخیدن در هوا را دارد. عنکبوت با این شیوه از مهاجمان فرار می کند.

عنکبوت رباتیک طوری طراحی شده تا مانند نمونه واقعی حرکت کند. نمونه رباتیک دارای ۶ پا است که می تواند در مسیرهای سنگلاخ و ناهموار بالا برود.  

BonicWheelBot به وسیله ۱۵ موتور کوچک حرکت می کند که زیر مفاصل و بدنه آن قرار  گرفته اند. هنوز مشخص نیست شرکت سازنده قصد فروش ربات را دارد یا خیر. اما این شرکت در گذشته لشکری از ربات‌های الهام گرفته از حیوانات مانند پروانه، عروس دریایی، پنگوئن، کانگورو و سنجاقک ساخته است.