وسایل ارتباطی با احتمال ریزش پیامک و تماس تبلیغاتی

انگاری هیچ راه خلاصی از پیامک‌های تبلیغاتی نیست، حتی با وجودی که وزیر ارتباطات قول برطرف کردن این مشکل از سوی اپراتورها را به کاربران داده است اما پیامک‌های تبلیغاتی پایانی ندارند اما بدتر از آنها تماس‌های تبلیغاتی هستند...

وسایل ارتباطی با احتمال ریزش پیامک و تماس تبلیغاتی

شکایت کاربران از پیامک‌های تبلیغاتی پایانی ندارد، خیلی از کاربران اپراتورها از روش وارد کردن شماره تبلیغاتی به لیست سیاه (Black list) استفاده می‌کنند اما این روش دردی را دوا نمی‌کند. یکی از اپراتورها که صدای کاربران را درآورده است حتی با وجود وارد شدن شماره‌اش در لیست سیاه گوشی‌ها باز هم پیامک تبلیغاتی می‌فرستد و همچنان صدای زنگ گوشی‌ها با پیامک تبلیغاتی شنیده می‌شود.

به گزارش عصر ارتباط، مشکل کاربران با پیامک تبلیغاتی هنوز حل نشده است که سر و کله تماس‌های تبلیغاتی پیدا می‌شود، صدای زنگ تلفن و تبلیغات از صدای ضبط شده تا بازاریاب‌های که قصد فروش دارند. این معضل در حالی است که سازمان تنظیم مقررات ارتباطات معتقد است این تماس‌ها به نوعی مزاحمت تلفنی محسوب می‌شود که اساسا خلاف قانون بوده و حتی مطابق با حقوق مشترکین نیست.

وزیر ارتباطات چندی پیش در مورد برطرف شدن پیامک‌های تبلیغاتی قول‌هایی داده بود که با راه‌اندازی سامانه 195 برای رسیدگی به پیامک‌های تبلیغاتی تا حدودی از مزاحمت شرکت‌ها برای تبلیغ کسب و کارشان کاسته شد و باید دید در سال جدید اپراتورها هم دست از سرکاربران برمی‌دارند. اما با کاهش پیامک‌های تبلیغاتی شرکت‌ها تماس‌ را جایگزین کردند؛ بنابراین شاید همزمان با کاهش پیامک‌های تبلیغاتی، چندین تماس‌ تبلیغاتی مزاحم هم دریافت کرده باشید.

مهم‌ترین موضوع درباره تبلیغات پیامکی و تلفنی، مخدوش شدن حفظ حریم شخصی مشترکان، مزاحمت‌ها و صرف وقت برای دریافت و پاسخگویی به این پیامک‌ها و تلفن‌هاست و شاید حتی تبلیغات تلفنی و تماس‌های تبلیغاتی ناخواسته بیشتر ناقض حریم شخصی بوده و مزاحمت زیادی را ایجاد می‌کنند.

در این راستا حسین فلاح جوشقانی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به راهکارهای مقابله با تماس‌های تبلیغاتی توضیح داد: یک شرکت بدون هماهنگی با مدیران ارشدش و در چند مرکز تماس می‌گرفتند و تبلیغ می‌کردند. این کار اصلا نه کار درستی نبوده و حتی مطابق با حقوق مشترکین نیست. به آن شرکت تذکر داده شد که آن تماس‌ها هم متوقف شده است. اما جلوگیری از این تماس‌ها مصوبه جداگانه‌ای نمی‌خواهد. آنها را پیگیری می‌کنیم و تذکر می‌دهیم که البته خیلی هم کم شده است.

وی درباره ماهیت این تماس‌ها بیان کرد: این کار اساسا خلاف است، چون به نوعی مزاحمت تلفنی محسوب می‌شود و مزاحت تلفنی هم سال‌هاست که خلاف است و قانون دارد. البته پیامک تبلیغاتی از آنجا که گستره‌اش زیاد است و فرآیندهای کنترلی‌اش فرق می‌کند نیاز به مصوبه قانونی داشت و سامانه‌های پیامکی هم تا آخر فروردین‌ماه راه‌اندازی می‌شود.

جوشقانی پیش از این هم درباره این تماس‌ها با بیان این‌که دستور داده‌ شده همه مزاحمت‌های تلفنی تبلیغاتی که توسط برخی از شهروندان گزارش شده، مورد پیگیری قرار بگیرند، گفته بود: هیچ‌گونه مزاحمت‌های تبلیغاتی برای شهروندان چه در قالب پیامک و یا تلفنی و این‌که روی نوار پاسخگو، اینترنت را تبلیغ کنند، به هیچ وجه برای ما قابل قبول نیست.