صدور بیش از ۳۳ هزار نماد اعتماد الکترونیک به متقاضیان کار در فضای مجازی

رییس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی از صدور بیش از ۳۳ هزار نماد اعتماد الکترونیک به متقاضیان کار در فضای مجازی خبر داد.

صدور بیش از ۳۳ هزار نماد اعتماد الکترونیک به متقاضیان کار در فضای مجازی

رییس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی از صدور بیش از ۳۳ هزار نماد اعتماد الکترونیک به متقاضیان کار در فضای مجازی خبر داد.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از ایبِنا، رمضانعلی صادق زاده گفت: مرکز توسعه تجارت الکترونیکی بر اساس قانون تجارت مصوب مجلس شکل گرفته و در حوزه کسب و کارهای مطمئن در فضای مجازی ایجاد شده است. وی افزود: بر اساس اساسنامه ای که به ثبت رسیده است باید سیاست‌های لازم در حوزه کسب و کارهای اینترنتی در این مرکز اتخاذ شود.

صادق زاده ادامه داد: بر اساس قانون رفع موانع تولید، یک هیأت مقررات زدایی در وزارت اقتصاد شکل گرفته است که تعداد فرآیند صدور مجوزها را کاهش دهد که در حال حاضر نماد الکترونیکی به عنوان یکی از مجوزهای حوزه کسب و کار اینترنتی به رسمیت شناخته شده است.

رییس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی تصریح کرد: چنانچه افراد حقیقی و حقوقی بخواهند در حوزه کسب و کار در فضای مجازی فعالیت داشته باشند تقاضای خود را به این مرکز ارسال می‌کنند تا پس از بررسی درباره اعطای نماد الکترونیکی تصمیم گیری شود.

صادق زاده افزود: همه متقاضیان کار در فضای مجازی برای دریافت نماد اعتماد الکترونیکی باید سامانه داشته باشند که پس از احراز هویت و تأیید نهایی، نماد اعتماد الکترونیک به آنها اعطا می‌شود.

وی گفت: این نماد در سمت راست سامانه‌های خرید و فروش کالا در فضای مجازی قرار می‌گیرد که دو ویژگی دارد، اول اینکه مردم با اعتماد بیشتری خرید می‌کنند و در مرحله بعدی فروشنده تحت نظارت قرار دارد و چنانچه اختلافی بین خریدار و فروشنده ایجاد شود در این محل رسیدگی خواهد شد.

رییس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی افزود: نماد اعتماد الکترونیک به رونق کسب و کارهای مطمئن در فضای مجازی کمک می‌کند و افراد بدون صرف هزینه‌های یک مغازه یا شرکت می‌توانند در محل کار یا خانه خود این سامانه‌ها را با کمترین هزینه اداره کنند.

صادق زاده گفت: در حال حاضر، حدود ۳۳ هزار و ۹۰۰ نماد اعتماد الکترونیک صادر و در اختیار متقاضیان کار قرار گرفته، این نماد به مدت یک سال اعتبار دارد و ما در طول یک سال تمامی‌فعالیت‌های این سامانه‌ها را بررسی و تحت نظارت داریم.

وی تاکید کرد: سامانه‌هایی که موفق به دریافت نماد اعتماد الکترونیک می‌شوند شناسنامه دار هستند و چنانچه سامانه ای معتبر نباشد و اختلافی بین خریدار و فروشنده ایجاد شود رسیدگی‌های آن زمان بر خواهد بود.

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه