عضو هیئت علمی دانشگاه: با راه‌اندازی ارز مجازی "گرام" مردم ناچارند برای استفاده از خدمات تلگرام این ارز را خریداری کنند

عضو هیئت علمی دانشگاه گفت: پیام رسان تلگرام نیازهای کشور را به خوبی شناسایی کرده و برای آن یک برنامه اقتصادی طراحی کرده است.

عضو هیئت علمی دانشگاه: با راه‌اندازی ارز مجازی

عضو هیئت علمی دانشگاه گفت: پیام رسان تلگرام نیازهای کشور را به خوبی شناسایی کرده و برای آن یک برنامه اقتصادی طراحی کرده است.

به گزارش  عصر ارتباط به نقل از ایبِنا، محمدرضا فلاح درباره پیام رسان تلگرام،گفت: به علت اینکه شبکه پیام رسان تلگرام در فضای مجازی کشور یکه تازی کرده است با داده کاوی که بر روی اطلاعات انجام داده و مخاطبان گسترده ای که در کشور وجود داشته است نیازها را به خوبی شناسایی کرده و برای آن یک برنامه اقتصادی طراحی و ارز جدیدی به نام « گرام » را تعریف کرده است و آن را در شبکه خود عرضه خواهد کرد.

وی در پاسخ به این پرسش که چرا تاکنون تلگرام وارد منفعت اقتصادی با بخش خصوصی ایران نشده است؟ گفت: تلگرام با توجه به تحریم ها ملاحظاتی دارد و سرمایه‌گذارانی پشت این شبکه پیام‌رسان هستند که علاقه‌ای ندارند بخش خصوصی ایران در آن مشارکت کند زیرا پیش‌بینی می کنند که ارزش افزوده بالایی را می توانند از طریق تلگرام بدست بیاورند.

این عضو هیئت علمی دانشگاه افزود: آنها بستر و سبد بلند مدتی را در فضای اقتصادی برای خود تعریف کرده‌اند.

فلاح در ادامه اضافه کرد: حدود دو میلیارد دلار سرمایه گذاری اولیه انجام شده است و اگر بتوانند ارز « گرام » را راه‌اندازی و مبادله کنند مردم ناچارند برای استفاده از خدمات تلگرام این ارز را خریداری کنند و از این طریق دارایی و ارز از کشورمان خارج خواهد شد و این موجب افزایش تقاضای ارز و کاهش ارزش ریال خواهد شد.

وی گفت: مدیریت ارزهایی مانند « گرام » از دست مدیران داخلی خارج است و این موضوع اگر محقق شود به نوعی حمله به نظام پولی کشور است و پول ملی را تضعیف خواهد کرد.

اینستاگرام، سرزمین عجایب!

اینستاگرام، سرزمین عجایب!

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه

    نقد و بررسی بازی