همراه ما باشید
هفته نامه عصر ارتباط
اولیـن و پرتیـراژتـرین هفتـه نـامه ICT کشـور

رئیس مرکز تشخیص سایبری:حمله سایبری ناشی از آسیب‌پذیری در قابلیت پیکره‌بندی از راه دور تجهیزات سیسکو بوده است

رئیس مرکز تشخیص سایبری حمله سایبری ناشی از آسیب‌پذیری در قابلیت پیکره‌بندی از راه دور تجهیزات سیسکو بوده است

رئیس مرکز تشخیص سایبری گفت: در حال حاضر هیچگونه نشت اطلاعاتی رخ نداده است و اختلالات تا حد زیادی رفع شده است.

به گزارش عصر ارتباط، سرهنگ علی نیک نفس در خصوص حمله اینترنتی که مرکز ماهر اعلام کرده بود، در شبکه خبر گفت: این حمله سایبری ناشی از آسیب پذیری در قابلیت پیکره بندی از راه دور تجهیزات سیسکو بوده است.

وی با بیان اینکه اطلاعات و جزییات فنی مربوط به رفع این آسیب پذیری، از ۱۰ روز قبل توسط این شرکت اعلام شده بود در سایت پلیس فتا و مرکز ماهر وجود دارد، افزود: مشکلی که ایجاد شده صرفا با رخ دادن روتر‌ها و سوئیچ‌های سیسکو در شبکه بوده؛ طبیعی است کندی و قطع ارتباطات اینترنت را برای کاربران شرکت‌ها در پی داشته باشد اما هیچ نوع دسترسی به اطلاعات  و نشت اطلاعات رخ نداده است.

نیک نفس با تاکید بر اینکه بنابراین جای نگرانی نیست، خاطر نشان کرد: اما شرکت‌هایی که از این نوع تجهیزات استفاده می‌کنند در بستر شبکه باید به سرعت اقدام به رفع آسیب پذیری کنند که برای غیر فعال سازی و بستن پورت ۴۷۸۶TCP در سایت پلیس فتا کامل توضیح داده شده است.

رئیس مرکز تشخیص سایبری ادامه داد: اختلال تا حد زیادی روی سرویس دهنده‌های اصلی کشور بر طرف شده اما با آغاز ساعت کاری اول هفته برخی شرکت‌ها و سازمان‌ها متوجه اختلال خواهند شد که باید برای رفع آسیب پذیری آن اقدام کنند.

درج دیدگاه

بررسی بازی