با این قوطی 50 دلاری دیگر غرق نخواهید شد!

وقتی صحبت از وسایل نجات غریق به میان می آید، کمتر کسی به این فکر می افتد که یک بطری ساده کوچک را هم بتوان برای این کار مورد استفاده قرار داد.

با این قوطی 50 دلاری دیگر غرق نخواهید شد!

وقتی صحبت از وسایل نجات غریق به میان می‌آید، کمتر کسی به این فکر می‌افتد که یک بطری ساده کوچک را هم بتوان برای این کار مورد استفاده قرار داد.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از مهر، ابزار تازه‌ای که به این منظور طراحی شده وان آپ نام دارد که از نظر ظاهری تفاوتی با یک قوطی نوشابه کوچک ندارد، اما زمانی که به داخل آب پرتاب می‌شود به سرعت حجم آن افزایش یافته و به یک سطح شناور قابل اتکا تبدیل می‌شود.

نکته مهم این است که کل این فرایند تنها چند ثانیه به طول می‌انجامد تا فردی که در آب غوطه ور است بتواند به سرعت از این وسیله برای نجات خود استفاده کند. مدیر شرکت سازنده این ابزار می‌گوید وان آپ به محض تماس با آب در عرض دوثانیه باز می‌شود و وزن کم، قابل حمل بودن و امکان پرتاب آسان از جمله مزایای آن محسوب می‌شود.

افراد در زمان سفر به کنار دریا یا دریاچه‌ها می‌توانند این قوطی کم حجم را به راحتی به همراه ببرند و در صورت وقوع حادثه غیرمترقبه با پرتاب آن به درون آب جلوی غرق شدن افراد را بگیرند. وان اپ می‌تواند افرادی با حداکثر وزن ۱۵۰کیلوگرم را نجات دهد و قرار است در ابتدای تابستان با قیمت ۵۰ دلار روانه بازار شود.