قطع همکاری فیس‌بوک با شرکتی همانند کمبریج آنالیتیکا

پس از افشای دسترسی یک شرکت تحلیل داده به داده های خصوصی کاربران فیس بوک و سوءاستفاده آن از این اطلاعات برای تحلیل وضعیت ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، سخت گیری در این زمینه افزایش یافته است.

قطع همکاری فیس‌بوک با شرکتی همانند کمبریج آنالیتیکا

پس از افشای دسترسی یک شرکت تحلیل داده به داده‌های خصوصی کاربران فیس بوک و سوءاستفاده آن از این اطلاعات برای تحلیل وضعیت ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، سخت گیری در این زمینه افزایش یافته است.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از فارس، شرکت انگلیسی کمبریج آنالیتیکا به علت افشاگری‌های صورت گرفته در این زمینه امکان همکاری با فیس‌بوک را از دست داد و حالا فیس بوک می‌گوید به دلایل مشابهی همکاری خود با یک شرکت مشابه کانادایی به نام Aggregate IQ را هم به حالت تعلیق درمی‌آورد.

فیس بوک در بیانیه‌ی که به این منظور منتشر کرده، اعلام کرده است که Aggregate IQ به علت ارتباطات کاری خود با کمبریج آنالیتیکا دسترسی نامناسبی به داده‌های کاربران این شرکت داشته استبنابراین  نام آن به فهرست شرکت‌هایی که همکاریشان با فیس بوک تعلیق شده، افزوده می‌شود.

ظاهرا Aggregate IQ هم در زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال گذشته میلادی با دسترسی غیرمجاز به اطلاعات خصوصی کاربران تحلیل‌هایی را در این زمینه انجام داده است. Aggregate IQ پس از این اقدام فیس بوک با صدور اطلاعیه ای هرگونه همکاری و ارتباط با کمبریج آنالیتیکا را تکذیب و هرگونه فعالیت غیرقانونی را رد کرده است.