پول بدهید تا فیس‌بوک اطلاعات‌ خصوصی‌تان را فاش نسازد!

فیس بوک قصد دارد از کاربرانی که اصرار دارند داده‌های خصوصی آنان از دسترس شرکت‌های خصوصی دور بماند، پول بگیرد.

پول بدهید تا فیس‌بوک اطلاعات‌ خصوصی‌تان را فاش نسازد!

فیس بوک قصد دارد از کاربرانی که اصرار دارند داده‌های خصوصی آنان از دسترس شرکت‌های خصوصی دور بماند، پول بگیرد.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از فارس، شریل سندربرگ از مدیران ارشد شرکت فیس بوک در این مورد گفته است: گزینه‌های مختلفی در دسترس کاربران فیس بوک قرار دارد. اما گزینه عدم دسترسی شرکت‌های ثالث به داده‌های خصوصی کاربران محصولی است که دسترسی به آن با پرداخت پول ممکن است.

اظهارات این زن میلیاردر 48 ساله تنها چند روز بعد از افشای مجموعه ای از تخلفات فیس بوک صورت گرفت که نشان می‌دهد این شرکت چندان برای حفظ امنیت و حریم شخصی کاربران خود تلاش نمی‌کند و داده‌های خصوصی ده‌ها میلیون نفر از کاربرانش در دسترس شرکت‌های ثالث قرار گرفته و آنها از همین اطلاعات برای تحلیل رفتار رای دهی میلیونها آمریکایی در جریان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری گذشت آمریکا سواستفاده کرده اند.

علاوه بر این فیس بوک اطلاعات مربوط به تماس‌ها و پیام‌های رد وبدل شده کاربران با استفاده از تلفن همراه را ضبط و نگهداری می‌کند. در چنین شرایطی سندربرگ به جای عذرخواهی از کاربران توقع دارد آنها برای حفظ حریم شخصی خود در این شبکه اجتماعی پول بدهند.

وی در اظهار نظر تامل برانگیز دیگری تصریح کرده که کاربران نباید انتظار داشته باشند که رسوایی‌های اخیر در حوزه حریم شخصی کاربران، آخرین رسوایی‌های فیس بوک در این زمینه باشد. سندربرگ در این مورد گفته است: انتظار نداشته باشید که من اینجا بنشینم و بگویم که که قرار نیست ما موارد بیشتری را پیدا کنیم. چون قرار است پیدا کنیم!

سندربرگ همچنین اعتراف کرده که فیس بوک تنها در همین اواخر گام‌هایی را برای ایمن سازی داده‌های کاربران که در اختیار دارد، برداشته است و این در حالی است که اولین موارد نشت اطلاعات از این شبکه اجتماعی در دسامبر سال 2015 کشف شده بود. به گفته سندربرگ، مدیران فیس بوک در آن زمان تصور می‌کردند که کمبریج آنالیتیکا داده‌های جمع آوری شده از کاربران را پاک کرده است، ولی این تصور اشتباه بوده است.

سندربرگ تصریح کرده است: ما باید خودمان این مساله را کنترل می‌کردیم. آنها به ما تضمین داده بودند که این کار را بکنند. ولی این طور نبود و ما تا زمانی که دیگران به ما خبر دادند از این مساله مطلع نشدیم. این مدیر ارشد فیس بوک منکر فروش اطلاعات کاربران فیس بوک به آگهی دهندگان شد.