شروع تحقیقات پلیس ملی اندونزی در مورد عملکرد فیس‌بوک

دولت اندونزی روز گذشته اعلام کرد به علت نقض حریم شخصی کاربران اندونزیایی شبکه اجتماعی فیس بوک در مورد عملکرد آن تحقیق می کند.

شروع تحقیقات پلیس ملی اندونزی در مورد عملکرد فیس‌بوک

دولت اندونزی روز گذشته اعلام کرد به علت نقض حریم شخصی کاربران اندونزیایی شبکه اجتماعی فیس بوک در مورد عملکرد آن تحقیق می‌کند.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از فارس، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اندونزی با صدور بیانیه‌ای گفت: از پلیس ملی این کشور خواسته تا در مورد نقض احتمالی قوانین اندونزی توسط فیس بوک تحقیق شود.

این بررسی پس از آن صورت می‌گیرد که مشخص شد از مجموع 87 میلیون کاربر فیس بوک که داده‌های آنها به طور غیرقانونی به دست موسسه تحلیل داده‌های کمبریج آنالیتیکا افتاده یک میلیون نفر از شهروندان اندونزی بوده‌اند.

در صورت اثبات اتهامات نسبت داده شده به فیس بوک در این زمینه نمایندگان این شبکه اجتماعی در اندونزی با مجازات حداکثر 12 سال زندان و جریمه ای 871 هزاردلاری مواجه خواهند شد.

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اندونزی با ارسال فراخوانی برای نمایندگان فیس بوک در اندونزی ، آنها را به این وزارتخانه احضار و پیام هشدار را به این افراد تحویل داده است. همچنین از آنان خواسته شده تا مانع از فعالیت افراد و برنامه‌های ثالثی شوند که برای دسترسی به اطلاعات شخصی کاربران تلاش می‌کنند.

وزراتخانه مذکور همچنین خواستار دسترسی به داده‌هایی شده که نشان می‌دهند اطلاعات خصوصی کاربران فیس بوک چگونه توسط کمبریج آنالیتیکا مورد سواستفاده قرار گرفته است. نمایندگان فیس بوک در اندونزی گفته اند با دولت این کشور به طور کامل همکاری می‌کنند.

اندونزی از نظر میزان کاربر در فیس بوک چهارمین کشور جهان است و 115 میلیون نفر از اتباع این کشور عضو این شبکه اجتماعی هستند. نزدیک به 97 درصد از این افراد با استفاده از تلفن همراه به فیس بوک دسترسی دارند.

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه