پایداری در هر شرایطی با مادربوردهای جدید سری TUF Gaming ایسوس

در این خبر قصد داریم تا با ویژگی‌های مادربوردهای جدید مجهز به چیپ‌ست‌های B360 ،  H310و H370 از خانواده TUF Gaming ایسوس بیشتر آشنا شویم.

پایداری در هر شرایطی با مادربوردهای جدید سری TUF Gaming ایسوس

برند نخست مادربورد در جهان، مادربوردهای سری TUF Gaming را برای چیپ ست میان رده اینتل در دسترس قرار داد. از آنجایی که سلیقه و کاربرد کاربران از سیستم‌ها متفاوت است، ایسوس برای هر نوع نیازی محصولی متناسب عرضه کرده است. در این خبر قصد داریم تا با ویژگی‌های مادربوردهای جدید مجهز به چیپ ست‌های B360 ،  H310و H370 از خانواده TUF Gaming ایسوس بیشتر آشنا شویم.

دوام و پایداری کامل با TUF Gaming

به گزارش عصر ارتباط به نقل از روابط عمومی‌ایسوس، گیمرهایی که بودجه محدود دارند، معمولاً پس از خرید مادربورد، برای مدت زمان بسیار طولانی از آن استفاده می‌کنند و ممکن است که چندین نسل از مادربورد استفاده کرده و دوام مادربورد برای گیمرها بسیار اهمیت دارد. ایسوس با توجه به همین مقوله، با معرفی سری 300 اینتل، مادربوردهایی با خاصیت طول عمر بسیار بالا، قیمت مقرون به صرفه، ویژگی‌های گیمینگ و عملکرد بسیار مناسب تولید و عرضه کرده است.

ایسوس نخستین بار است که سری TUF GAMING را با چیپست‌های میان رده تجهیز کرده و این بدین معناست که گیمینگ با بودجه محدود می‌تواند از مزایای کامل سری TUF GAMING هم استفاده کند. پرچمدار میانرده این سری نیز مادربورد TUF H370-PRO GAMING (WI-FI)  است که دوام،  کارکرد خنک با عملکرد بالا و راهکارهای ارتباطی کامل را برای گیمرها مهیا کرده است.  این مادربورد علاوه بر استفاده از قطعات با طول عمر بسیار بالا، با قطعات ویژه گیمینگ نیز مجهز شده تا گیمرها بتوانند بدون هیچ دغدغه ای از این مادربورد برای سالیان طولانی استفاده کنند.

حس کامل گیمینگ با مادربوردی جان سخت

در مادربوردهای ایسوس، ظاهر لوکس همیشه دیده می‌شود. سری TUF GAMING نیز با رنگ آمیزی مشکی و خطوط و الگوی نظامی‌طراحی شده و نورپردازی Aura Sync نیز، جلوه ای بینظیر به این سری از مادربوردها بخشیده است.

رنگ و طراحی این سری به معنای داشتن استاندارد نظامی‌برای قطعات این مادربورد بوده که ایسوس قطعات اختصاصی سری TUF Component را در جای جای این مادربورد استفاده کرده است. چوک‌های سری TUF، خازن‌های سری TUF و ماسفت‌های سری TUF علاوه بر داشتن گواهی استاندارد رده نظامی، 5 برابر طول عمر بیشتر، 20 درصد تحمل حرارت بیشتر و مصرف بهینه تر در نتیجه تولید حرارت کمتر نسبت به رقبا دارد.

پایداری در هر شرایطی با مادربوردهای جدید سری TUF Gaming ایسوس

راهکارهای محافظتی از نوع TUF

ایسوس راهکارهای متفاوت فیزیکی و الکترونیکی متعددی را در این سری به کار گرفته است. Safe Slot از شکستن و آسیب به اسلات PCIe در هنگام استفاده از کارت گرافیک‌های سنگین وزن جلوگیری می‌کند و استفاده از استیل ضد زنگ نیز در قسمت پنل پشتی، دوام مادربورد را چند برابر می‌کند.

ایسوس از راهکار ESD GUARDS در تمام ورودی/خروجی‌های مادربورد استفاده کرده و به همین جهت، مادربوردهای ایسوس مشکلی با تخلیه ناگهانی الکتریسیته ساکن در قسمت‌های حساس نخواهد داشت!

مدار تغذیه کاملاً هوشمند به همراه تراشه اختصاصی DIGI+ VRM، استفاده از پلی فیوزهای متعدد به منظور جلوگیری از ورود ولتاژ‌های ناخواسته و راهکار حفاظتی LAN Guard برای شبکه، تضمین کاملی برای پایداری سیستم در شرایط سخت است.

عملکرد درخشان در سری TUF

 مادربوردهای سری TUF از نرم افزار Fan Xpert 4 به منظور کنترل دمای سیستم بهره می‌برند. این نرم افزار با استفاده از چیپ‌های اختصاصی روی مادربورد و به کارگیری سنسورهای متعدد، دمای سیستم را به بهترین حالت ممکن کنترل کرده و علاوه بر آن بر عملکرد خنک کننده کارت گرافیک نیز نظارت دارد.

ایسوس با فناوری OptiMem و نسل جدید T-Topolgy، سیگنال‌های حافظه را رهگیری کرده و از همشنوایی در کانالهای حافظه جلوگیری می‌کند. علاوه بر آن مادربوردهای سری TUF به منظور آزمایشات سازگاری انجام شده با بیش از 500 ماژول حافظه کاملاً سازگار بوده و بدون مشکل با نهایت فرکانس تعریف شده این چیپست می‌تواند کار کند.

پایداری در هر شرایطی با مادربوردهای جدید سری TUF Gaming ایسوس

گیمینگ از نوع TUF

ایسوس در نسل جدید مادربوردهای TUF، از بهترین راهکار شبکه یعنی استفاده از چیپ رده بالا و مجزای اینتل استفاده کرده است. مزیت استفاده از چیپ شبکه اینتل، بهبود پینگ و دقت شبکه و پردازش سریع بسته‌های ارسالی/دریافتی است. همچنین سرباری کمتری را نیز به پردازنده اصلی تحمیل کرده و منابع سیستم را در بازی‌های تحت شبکه اشغال نمی‌کند.

در برخی از مدل‌های مادربوردهای سری TUF GAMING، رابط شبکه Wi-Fi قدرتمند با استاندارد 802.11ac که به آنتن‌های 2x2 MU-MIMO تجهیز شده و می‌تواند به نرخ انتقال شگفت انگیز 1.73Gbps دست یابد. ناگفته نماند که این سری از مادبوردها آخرین نسل اتصالات ورودی خروجی نظیر نسل دوم USB 3.1  و پشتیبانی از رابط M.2 و درایوهای پرسرعت مبتنی بر NVMe نیز با خود به همراه دارند.

در حال حاضر ایسوس مدل‌های متنوعی از مادربوردهای سری TUF Gaming با چیپست میان رده اینتل در دسترس قرار داده است که در حال حاضر 8 مدل با چیپست‌های اینتل H370 ، B360 و B310 در دسترس است.