مسدود شدن هشتگ "تریاک" در اینستاگرام!

فیس بوک سرانجام در برابر اعتراض ها و شکایات یک زن در زمینه فروش تریاک از طریق اینستاگرام واکنش نشان داد و تبلیغات و مطالب ارسالی در این زمینه را پاک کرد.

مسدود شدن هشتگ "تریاک" در اینستاگرام!

فیس بوک سرانجام در برابر اعتراض‌ها و شکایات یک زن در زمینه فروش تریاک از طریق اینستاگرام واکنش نشان داد و تبلیغات و مطالب ارسالی در این زمینه را پاک کرد.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از فارس، الین کری از سه سال قبل به طور مرتب در مورد سوءاستفاده از اینستاگرام برای فروش مواد مخدر به مدیران فیس بوک که مالک اینستاگرام هم هستند، هشدار می‌داد. اما آنها چندان به این اعتراض‌ها توجه نمی‌کردند.

وی سرانجام به حساب کاربری دو تن از مدیران فیس بوک در توئیتر مراجعه کرد و این موضوع را در آنجا مطرح کرد. سرانجام شکایات این زن مورد توجه قرار گرفت و اینستاگرام برخی حساب‌های کاربری خود که برای فروش تریاک به کار می‌رفتند را پاک کرد.

همچنین اینستاگرام استفاده از هشتگ‌های مرتبط با کلمه تریاک را ناممکن کرده و نتایج چنین جستجوهایی را با محدودیت‌هایی خاص نمایش می‌دهد. به نظر می‌رسد جدی گرفتن اعتراض‌ها در این زمینه توسط فیس بوک با فشارها و اعتراضات جدید علیه این شبکه اجتماعی به علت نقض حریم شخصی کاربران مرتبط باشد.

در صورتی که کاربران کلمات مرتبط با تریاک را در اینستاگرام جست‌وجو کنند با این پیام مواجه می‌شوند که پست‌های مرتبط با این موضوع مخفی هستند، زیرا تعدادی از کاربران چنین گزارش کرده‌ند که برخی از انواع  این محتوا با خط مشی‌های اینستاگرام سازگاری ندارد.

در ماه‌های اخیر نگرانی در مورد نقش برخی شبکه‌های اجتماعی برای خرید و فروش تریاک ودیگر انواع مواد مخدر افزایش یافته است. چهارشنبه هفته گذشته هم اسکات گاتلیب کمیسیونر اداره غذا و داروی آمریکا از برخی شبکه‌های اجتماعی مانند فیس بوک و اینستاگرام به علت بی توجهی و عدم نظارت بر فعالیت‌های غیرقانونی این چنینی انتقاد کرده بود.

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه