همراه ما باشید
هفته نامه عصر ارتباط
اولیـن و پرتیـراژتـرین هفتـه نـامه ICT کشـور

معرفی آیفون 10، با دوربین سه‌گانه و قابلیت زوم سه برابر در سال 2019

معرفی آیفون 10   با دوربین سه‌گانه و قابلیت زوم سه برابر در سال 2019

گوشی هوشمند آیفون ۱۰ در سال ۲۰۱۹ با دوربین سه‌گانه و قابلیت زوم سه برابر عرضه خواهد شد.

به گزارش عصر ارتباط، بر اساس گزارش‌های یک نشریه معتبر تایوانی، قرار است دست کم یکی از مدل‌های گوشی هوشمند آیفون ۱۰ در سال ۲۰۱۹ با لنز دوربین سه گانه معرفی و روانه بازار شود. لنز اصلی دوربین آن نیز با کیفیت ۱۲ مگاپیکسل خواهد بود.

طراحی دوربین این مدل آیفون ۶P است و یان بدان معناست که از شش لایه پلاستیک مخصوص تشکیل شده است. از طرفی، قابلیت پنچ برابر زوم شدن روی سوژه مورد نظر را داراست که هنوز دقیقا مشخص نیست از نوع اپتیکال، دیجیتال یا هیبریدی است.

هم اکنون دوربین گوشی آیفون ۸ که تک لنزی است تا پنج برابر قدرت زوم دیجیتال دارد، این درحالیست که آیفون ۸ پلاس و آیفون ۱۰ از زوم اپتیکال دو برابر و دیجیتال ۱۰ برابر پشتیبانی می‌کند.

همچنین درصورت تایید صحت موارد فوق، باید گفت که اپل در حال دنباله‌روی از رقیب چینی خود یعنی هواوی است زیرا هواوی در جدیدترین پرچمدار خود (pro ) از سه لنز استفاده کرده است.

یکی از این لنزها ۴۰ میگاپیکسلی با دریچه‌ دیافراگم f/۱.۸، یکی دیگر که از نوع مونوکروم است، ۲۰ مگاپیکسلی با دریچه‌ دیافراگم f/۱,۶ و دیگری لنزی ۸ مگاپیکسلی با دریچه‌ دیافراگم f/۲.۴ و از نوع تله فوتو است که امکان زوم سه برابر را به این دستگاه می‌دهد.

بکاگیری بیشتر از یک لنز به معنای عملکرد بهتر دوربین در نور کم است. بعنوان مثال، در آزمایش‌ها و بررسی‌های صورت گرفته، دوربین گوشی پرچمدار هواوی نسبت به همتایان خود، گلکسی اس ۹ سامسونگ و آیفون ۱۰ اپل، در شرایط با نور کم، عملکرد بهتری از خود به نمایش گذاشته است.

بر اساس این گمانه‌زنی‌ها، تغییر و تحولات عظیمی را باید از نسل جدید آیفون انتظار داشت، هرچند که مینگ چی کو – تحلیلگر ارشد موسسه kgi Securities – بر این باور است که اپل تغییرات چندان مشهودی را در دوربین آیفون ۱۰ ایجاد نخواهد کرد.

درج دیدگاه

بررسی بازی