منتظر قابلیت‌های جدید و خاص اینستاگرام باشید!

گزارش‌های منتشره حاکی است که قابلیت‌های جدیدی قرار است به شبکه اجتماعی اینستاگرام افزوده شود.

منتظر قابلیت‌های جدید و خاص اینستاگرام باشید!

گزارش‌های منتشره حاکی است که قابلیت‌های جدیدی قرار است به شبکه اجتماعی اینستاگرام افزوده شود.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از ایسنا شبکه اجتماعی اینستاگرام که این روزها به سختی در حال رقابت با اپلیکیشن اسنپ چت است، به نظر می‌رسد به زودی قابلیت و ویژگی جدیدی را به پلت‌فرم خود اضافه می‌کند که قبلا در ماه ژانویه سال ۲۰۱۵ میلادی به اسنپ چت افزوده شده بود.

این قابلیت جدید و کاربردی که Nametag نام دارد، به کاربران اینستاگرام اجازه می‌دهد تا بدون نیاز به تایپ کردن دستی نام کاربری ( ID ) مخاطبان، تنها با اسکن Nametag افراد، آن‌ها را دنبال ( Follow) کنند.

ماه‌هاست از زمان محبوبیت فراوان و استقبال بی‌نظیر کاربران از اسنپ چت، اینستاگرام به کپی کاری از قابلیت‌های این شبکه اجتماعی متهم شده است. حالا هم ویژگی Nametag این شبکه اجتماعی محبوب و پرطرفدار قبلا به عنوان اسنپ کد در اسنپ چت ارائه داده شده بود.

 همچنین این شبکه اجتماعی در به‌روزرسانی جدید خود، دو ویژگی و قابلیت جدید را در استوری‌های خود معرفی خواهد کرد.

 اینستاگرام قصد دارد حالت جدیدی را به قابلیت پرطرفدار استوری‌های خود بیفزاید. این شبکه اجتماعی از هنگام معرفی قابلیت استوری در ماه اوت سال ۲۰۱۶، به طور دائم در حال به‌روزرسانی و بهبود آن بوده و به تازگی قابلیت استفاده از استیکرهای گیف را به آن افزوده است. حال، اینستاگرام به عنوان بخشی از یک به‌روزرسانی جدید، از قابلیتی رونمایی کرده است که «فوکوس» نام گرفته است.

این قابلیت به کاربران اجازه می‌دهد پس‌زمینه تصاویر خود را تار کنند. البته گفته می‌شود این قابلیت در برخی از تلفن‌های هوشمند محدود قابل دسترسی خواهد بود. این قابلیت با استفاده از هوش مصنوعی، به طور دائم در حال تشخیص صورت فرد خواهد بود. همچنین این قابلیت تنها به دوربین پشت تلفن‌های همراه محدود نخواهد شد، بلکه در دوربین‌های سلفی نیز کارایی خواهد داشت. افزون بر این، گفته می‌شود ویدیوها نیز از این قابلیت بهره خواهند برد.

علاوه بر این در به‌روزرسانی جدید اینستاگرام، کاربران می‌توانند از افکت‌های جدیدی در تگ کردن دوستان خود در استوری‌ها استفاده کنند .هر دو قابلیت جدید در به‌روزرسانی امروز اینستاگرام به نسخه ۳۹ از درگاه فروشگاه‌های اینترنتی اپ استور و پلی استور گوگل در دسترس خواهد بود.

نقد و بررسی بازی