افزایش تقاضا برای دستیابی به اطلاعات سیستم‌های ماهواره‌ای

تقاضای کاربران در دستیابی به اطلاعات سیستم های فضایی ناوبری و مخابراتی رو به افزایش است.

افزایش تقاضا برای دستیابی به اطلاعات سیستم‌های ماهواره‌ای

تقاضای کاربران در دستیابی به اطلاعات سیستم های فضایی ناوبری و مخابراتی رو به افزایش است.

به گزارش عصر ارتباط، مرتضی براری-رئیس سازمان فضایی ایران- در صفحه اینستاگرام خود نوشت: "در توسعه فناوری فضایی، توفیقات بسیار خوبی کسب شده و باید در تثبیت چرخه فناوری فضایی و نهادینه سازی آن تلاش شود. در همین راستا سازمان فضایی ایران درصدد است با استفاده از ظرفیت و توانمندی موجود در بخش خصوصی، فعالیت‌های راهبردی کشور در حوزه ساخت و ارائه خدمات پرتاب ماهواره و تجهیزات زمینی را بر اساس اسناد بالادستی با جدیت دنبال نماید. 
امروزه دسترسی مستقل به فضا برای کشورها، فارغ از مزایای متعدد اقتصادی آن، از اهمیت استراتژیک برخوردار است. گرایش به ساخت و پرتاب ماهواره‌های با هزینه و زمان ساخت پایین و پوشش دهی و عمر عملیاتی بالا، باعث ایجاد رقابت تنگاتنگی میان ۳۰ شرکت خصوصی برتر سازنده ماهواره و همچنین ۱۰ شرکت خصوصی برتر ارائه دهنده خدمات پرتاب در سراسر جهان، شده است. این در حالی است که افزایش تقاضای کاربران در دستیابی به اطلاعات سیستم های ناوبری و مخابراتی، در کنار افزایش تعداد ماهواره‌های عملیاتی، بازار تجهیزات زمینی در سطح جهان را در سال های آتی متحول خواهد نمود. 
نهادینه شدن این رویکرد در کشور می تواند ضمن تثبیت چرخه کامل فناوری فضایی با حضور حداکثری بخش خصوصی، زمینه ساز توسعه کسب و کارها، ایجاد اشتغال و اقتصاد پایدار در این بخش شده و از این طریق کشور را به زنجیره ارزش اقتصاد جهانی فضا متصل نماید."
 

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه