نماینده دامغان: امروز  همه کشورهای منطقه نسبت به استفاده از تلگرام اعتراض دارند

 نماینده دامغان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به احتمال فیلتر شدن تلگرام تا پایان فروردین ماه جاری، گفت: پیام‌رسان‌های داخلی تقویت و توقعات کاربران تامین شود.

نماینده دامغان: امروز  همه کشورهای منطقه نسبت به استفاده از تلگرام اعتراض دارند

 نماینده دامغان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به احتمال فیلتر شدن تلگرام تا پایان فروردین ماه جاری، گفت: پیام‌رسان‌های داخلی تقویت و توقعات کاربران تامین شود.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از مهر، درباره احتمال فیلترینگ تلگرام، بیان کرد: تلاش مجلس بر این بود که هر چه سریع‌تر با یک برنامه ۱۰یا ۲۰روزه فیلتر تلگرام انجام شود، پیش‌بینی ما این است که تا پایان فروردین تلگرام فیلتر شود و امور فضای مجازی از طریق پیام‌رسان‌های داخلی انجام شود.

وی ضمن اشاره به تأمین هزینه‌های شبکه‌های اجتماعی خارجی از طریق عربستان و هدایت آن‌ها از سوی اسرائیل، تأکید کرد: امروز  همه کشورهای منطقه نسبت به استفاده از تلگرام اعتراض دارند و کشورهای بزرگی مانند چین و روسیه با این مسئله مواجه شده‌اند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس دهم گفت: پیام‌رسان‌های خارجی همواره تلاش کرده‌اند فرهنگ غربی را در ببین جوامع و بخصوص در کشور جمهوری اسلامی تبلیغ کنند که در همین راستا آسیب‌های فراوانی ازنظر اجتماعی به خانواده و بنیان خانواده زده‌اند، برای مثال در بحث اقتصادی فضای مجازی و تلگرام همواره تلاش کرده با دروغ  نسبت به جذب ثروت از طریق مردم و خروج آن از کشور اقدام کنند که باعث بی‌ثباتی در اقتصاد کشور می‌شود.

حسن بیگی با اشاره به اینکه در اتفاقات اخیر بازار ارز نقش مؤثر پیام‌رسان‌های خارجی در رشد کاذب قیمت بی‌بدیل بود، گفت: تلگرام همواره تلاش کرد با اقداماتی خاص به منافع امنیت ملی لطمه بزند لذا با توجه به اتفاقات سال گذشته دشمن توانست به‌وسیله تلگرام ارتباطاتی با تروریست‌ها و اغتشاش‌گران برقرار کند و حتی در استفاده از سلاح و ابزار جنگی نقش اول را تلگرام داشت.

وی خاطرنشان کرد: گروهک‌های تروریستی از تلگرام برای فرماندهی و هدایت برنامه‌های خود بهره برداری کرده و به دنبال ضربه زدن به جمهوری اسلامی هستند لذا سپاه پاسداران، نیروهای انتظامی و امنیتی قدرتمند عمل کردند و توانستند از این طریق نیز نقشه‌های کثیف آن‌ها را خنثی کنند.

عضو خانه ملت اظهار داشت: تلگرام برای اخلال در وحدت ملی تلاش کرده دروغ‌ها و سخنان کذبی را به جامعه تزریق کند و بین اقوام مختلف ما تفرقه بیندازد و با گزارش‌های کذب، اخبار دروغ، تبلیغات مرموزانه و عکس‌های فریبنده اخلال  در اعصاب و روان خانواده‌ها به وجود بیاورد.

حسن بیگی تصریح کرد: به یاد داریم که گلد کوئست در چند سال گذشته در داخل کشوربالغ بر پنج میلیارد دلار ثروت عمومی مردم را با فریب به خارج برد و حالا تلگرام از این طریق برنامه ریزی می کند که جیب مردم را تخلیه کند لیکن وظیفه دولت و حاکمیت است که برخورد مناسبی در این راستا داشته باشد.