دبیر شورای عالی فضای مجازی: به کسب و کارهایی که با کوچ از تلگرام، متضرر شوند بیمه بیکاری تعلق می‌گیرد

دبیر شورای عالی فضای مجازی با بیان اینکه فعلا تصمیمی در رابطه با انسداد تلگرام اتخاذ نشده است، گفت: به کسب و کارهایی که با کوچ از تلگرام، متضرر شوند بیمه بیکاری تعلق می‌گیرد.

دبیر شورای عالی فضای مجازی: به کسب و کارهایی که با کوچ از تلگرام، متضرر شوند بیمه بیکاری تعلق می‌گیرد

دبیر شورای عالی فضای مجازی با بیان اینکه فعلا تصمیمی‌در رابطه با انسداد تلگرام اتخاذ نشده است، گفت: به کسب و کارهایی که با کوچ از تلگرام، متضرر شوند بیمه بیکاری تعلق می‌گیرد.

به گزارش  عصر ارتباط ، سید ابوالحسن فیروزآبادی در برنامه ذره بین رادیو تهران گفت: تاریخی برای مسدود کردن تلگرام مطرح نشده است اما هرآن ممکن است شرایطی برای انسداد تلگرام پیش بیاید.

وی با بیان اینکه از کسب و کارها و موسساتی که کانال‌های زیادی دارند دعوت شده از پیام‌رسانهای خارجی به پیام‌رسان‌های داخلی کوچ کنند، ادامه داد: من هم از تلگرام و اینستاگرام استفاده می‌کنم اما بنا به تعهدی که به پیام‌رسان‌های داخلی دارم، از آنها نیز استفاده می‌کنم.

دبیر شورای عالی فضای مجازی با تاکید براینکه در حوزه پیام‌رسان‌ها نوعی نابسامانی در کشور وجود دارد، خاطرنشان کرد: اقدامات وسیعی بنا به دستور رئیس جمهور در دی ماه ۹۶ انجام شد. ایشان تاکید کردند که کشور باید از انحصار پیام رسان غالب (تلگرام) خارج شود.

فیروزآبادی با بیان اینکه کسانی که با کوچ پیام‌رسان‌های خارجی به داخلی کسب و کارشان دچار اختلال می‌شود بیمه بیکاری تعلق می‌گیرد، افزود: وزارت آموزش و پرورش در حوزه کوچ پیام‌رسان‌های خارجی به داخلی بخشنامه صادر کرد.

به گفته رئیس مرکز ملی فضای مجازی، در مقایسه با کاربرانی که از پیام‌رسان‌های خارجی استفاده می‌کنند رقم کاربران استفاده کننده از پیام‌رسان‌های داخلی بسیار کم است.

وی با بیان اینکه به پیام‌رسان‌های داخلی انواع تهمت‌ها زده شده است تصریح کرد: به طور جدی در سال ۹۷ در حوزه پیام‌رسان‌ها باید اولین پیام رسان، داخلی باشد. البته پیام‌رسان‌های خارجی هم می‌توانند فعالیت کنند به شرطی که تابع قوانین جمهوری اسلامی‌باشند.

فیروزآبادی با تاکید براینکه به بحث حفاظت از حریم خصوصی مردم اهمیت می‌دهیم، گفت: کمیته ای در این زمینه تشکیل می‌دهیم تا محتوا در حوزه پیام‌رسان‌ها نیز حفاظت شود. اطلاعات مردم دارایی‌های مردم هستند و نهایت تلاش را داریم که حریم مردم در پیام‌رسان‌های داخلی حفظ شود.

دبیر شورای عالی فضای مجازی با بیان اینکه شهروندان حق دارند از هر پیام‌رسانی استفاده کنند به شرط اینکه تابع قوانین کشور باشد، خاطرنشان کرد: ما به دنبال پیام‌رسانی با کاربران بالا و قابلیت اشتغال زایی هستیم .