فروش اطلاعات کاربران فیس‌بوک در راستای تبلیغات هدفمند!

فیس بوک نرم‌افزاری مبتنی بر هوش مصنوعی ساخته که رفتارهای کاربران را پیش‌بینی می‌کند. این شرکت اطلاعات به دست آمده را به شرکت‌های دیگر می‌فروشد تا تبلیغات هدفمند انجام دهند.

فروش اطلاعات کاربران فیس‌بوک در راستای تبلیغات هدفمند!

فیس‌بوک نرم‌افزاری مبتنی بر هوش مصنوعی ساخته که رفتارهای کاربران را پیش‌بینی می‌کند. این شرکت اطلاعات به دست آمده را به شرکت‌های دیگر می‌فروشد تا تبلیغات هدفمند انجام دهند.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از مهر، نرم‌افزار هوش مصنوعی فیس بوک می‌تواند رفتار آتی فرد را پیش بینی کند و این اطلاعات را برای تبلیغات هدفمند به شرکت‌ها بفروشد.

به تازگی اسنادی افشا شده که نشان می‌دهند این شبکه اجتماعی به شرکت‌ها اجازه می‌دهد کاربران را براساس چگونگی رفتار و تفکرشان در آینده هدف گیری کنند.

این سیستم که "پیش‌بینی وفاداری" نام گرفته با توجه به اطلاعات ذخیره شده در پروفایل کاربر تخمین می‌زند او به استفاده از محصول یا خدمتی ادامه می‌دهد یا خیر.

فیس بوک به شرکت‌های تبلیغ کننده اجازه می‌دهد انبوهی از آگهی‌ها را برای مشتری ارسال کنند تا رفتار وی را تغییر دهند. این خدمت به تازگی به مشتریان تبلیغاتی فیس بوک ارائه شده است. این فناوری مبتنی بر هوش مصنوعی نخستین بار در ۲۰۱۶ به وجود آمد اما اکنون در اختیار طرف سوم قرار می‌گیرد.

این خبر در حالی منتشر می‌شود که چند هفته قبل مشخص شد فیس بوک اطلاعات بیش از ۵۰ میلیون کاربر رابه طور اشتباه در اختیار یک شرکت مشاوره سیاسی قرار داده است.

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه