سوءاستفاده رژیم صهیونیستی از عکس‌های کاربران فیس‌بوک

انبوه داده‌های موجود در فیس‌بوک از میلیاردها کاربر در سراسر جهان باعث شده تا بسیاری از سازمان های اطلاعاتی و جاسوسی در جهان به فکر سوء استفاده از این اطلاعات بیفتند.

سوءاستفاده رژیم صهیونیستی  از عکس‌های کاربران فیس‌بوک

انبوه داده‌های موجود در فیس‌بوک از میلیاردها کاربر در سراسر جهان باعث شده تا بسیاری از سازمان های اطلاعاتی و جاسوسی در جهان به فکر سوء استفاده از این اطلاعات بیفتند.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از فارس، اخبار اخیر در مورد دستبرد کمبریج آنالیتیکا به اطلاعات خصوصی دهها میلیون کاربر فیس بوک، نگرانی ها در این زمینه را افزایش یافته و باعث افشاگری‌های بیشتری شده است.

به تازگی مشخص شده که یک شرکت فناوری تاسیس شده توسط شای اربل افسر اطلاعاتی سابق اسرائیلی از منابع مختلفی و به خصوص عکس ها و داده های موجود در فیس بوک و یوتیوب برای طراحی یک پایگاه داده عظیم از چهره های مردم زمین به منظور شناسایی هویت افراد بدین شیوه استفاده می کند.

خدمات ارائه شده توسط وی از طریق این پایگاه داده Face-Int نام دارد و توسط شرکت Terrogence ارائه می شود که در سال 2017 توسط یک شرکت صهیونیستی دیگر به نام Verint در سال 2017 خریداری شد. دولت آمریکا و نهادهای جاسوسی و اطلاعاتی آن از جمله مشتریان هر دو شرکت Terrogence  و  Verint محسوب می شوند.

در سایت Terrogence در مورد این پایگاه داده آمده است: طی بیش از 9 سال عملیات جمع آوری اطلاعات از وب، پایگاه داده ای در حال رشد و بسیار عظیم از چهره هایی که هویتشان مشخص شده شکل گرفته است. Terrogence فعالانه اطلاعات نمایه های آنلاین را کنترل و اطلاعات چره های تروریست ها و جنایتکاران و دیگر افرادی که تهدید امنیتی تلقی می شوند، جمع آوری می کند.

پایگاه داده Face-Int حاوی اطلاعات بصری هزاران مظنون است که از نمایه های آنلاین یوتیوب، فیس بوک و دیگر مجامع آنلاین باز و بسته در سراسر جهان جمع آوری شده است. اطلاعات بصری افراد مذکور از بیش از 35 هزار ویدئو و عکس مربوط به فعالیت های تروریستی استخراج شده است.

به دنبال پیگیری این اقدامات شرکت های صهیونیستی یک سخنگوی فیس بوک راه اندازی پایگاه داده مذکور را نقض سیاست های مختلف این شبکه اجتماعی دانسته و گفته Terrogence حق ندارد با ذخیره سازی اطلاعات کاربران فیس بوک از آن برای کنترل و نظارت بر افراد مختلف استفاده کند. با این حال شرکت های صهیونیستی اقدامات غیرقانونی خود را متوقف نکرده اند.

نقد و بررسی بازی