مدیر شعب منطقه گیلان: پرداخت 8 هزار میلیاردریال تسهیلات به مردم گیلان توسط بانک سپه/ به عنوان اولین بانک استان، در حمایت از اقشار آسیب‌پذیر هستیم

مدیر شعب منطقه گیلان گفت: بانک سپه برای کمک واحدهای اقتصادی و رفع نیاز اقشار مردم استان گیلان سال گذشته 8 هزار میلیارد ریال تسهیلات در این استان پرداخت کردکه نسبت به سال قبل از آن 27 درصد رشد داشت. 

 مدیر شعب منطقه گیلان: پرداخت 8 هزار میلیاردریال تسهیلات به مردم گیلان توسط بانک سپه/ به عنوان اولین بانک استان، در حمایت از اقشار آسیب‌پذیر هستیم

مدیر شعب منطقه گیلان گفت: بانک سپه برای کمک واحدهای اقتصادی و رفع نیاز اقشار مردم استان گیلان سال گذشته 8 هزار میلیارد ریال تسهیلات در این استان پرداخت کردکه نسبت به سال قبل از آن 27 درصد رشد داشت. 
به گزارش عصر ارتباط به نقل از روابط عمومی بانک سپه، سلیمان گل محمدی ضمن اعلام خبر فوق افزود: بانک سپه برای افزایش توان وام دهی به واحدهای تولیدی در بخشهای مختلف اقتصادی و کمک به توسعه استان گیلان؛ با رعایت کامل مقررات بانک مرکزی منابع خود را از محل جذب انواع سپرده ها 51 درصد افزایش داد. 

* رشد280 درصدی تسهیلات اعطای به بخش صنعت و معدن
گل محمدی اظهار داشت: در راستای حمایت از سیاستهای دولت مبنی بر رونق تولید و اشتغال، بانک سپه30 درصد تسهیلات اعطایی خود را به بخش صنعت و معدن اختصاص داده است .
وی تسهیلات پرداختی بانک سپه به فعالان بخش صنعت و معدن استان گیلان را تا پایان سال گذشته 2 هزار و 375 میلیارد ریال اعلام کرد که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل بیش از 280 درصد رشد نشان می دهد.

* پرداخت 1150 میلیارد ریال تسهیلات به بخش مسکن و ساختمان استان
مدیــر شعب منطقه گیـلان به پرداخت 13میلیارد ریال تسهیلات به بخش بافت فرسوده استان توسط بانک سپه در سال گذشته اشاره کرد و گفت: این بانک تا پایان سال گذشته هزار و 861 میلیارد ریال تسهیلات در بخش مسکن و ساختمان پرداخت کرد که حدود هزار و 160 میلیارد ریال آن در بخش مسکن و مابقی در بخش ساختمان بوده است. 

* اعطای تسهیلات مسکن به جانبازان 
مدیر شعب منطقه گیلان در خصوص میزان تسهیلات اعطای مسکن به جانبازان توسط بانک سپه در استان گیلان اظهارداشت: بانک سپه طی دو سال اخیر 126 فقره تسهیلات مسکن ویژه جانبازان به مبلغ 71 میلیارد ریال پرداخت کرده است.
وی گفت: بانک سپه در سال گذشته به 100 خانواده آسیب دیده ناشی از بلایای طبیعی در استان گیلان 4 میلیارد ریال کمک کرد. 

* پرداخت 1390 میلیارد ریال تسهیلات به فعالان بخش خدمات و بازرگانی استان 
گل محمدی در خصوص پرداخت تسهیلات به بخش خدمات و بازرگانی گفت: بانک سپه به منظور حمایت از مشاغل و توسعه کسب و کار و تجارت در استان گیلان هزار و 390 میلیارد ریال تسهیلات به فعالان بخش بازرگانی و خدمات پرداخت کرده است.

* اولین بانک استان در حمایت از اقشار آسیب پذیر هستیم
مدیر شعب منطقه گیلان خاطر نشان کرد: بانک سپه علاوه بر توجه به فعالان اقتصادی و تولید کنندگان، همواره به اقشار آسیب پذیر به خصوص خانواده های تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی توجه ویژه داشته و در سال گذشته بیش از 69 میلیارد ریال تسهیلات به معرفی شدگان کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی توسط این بانک پرداخت شد.
وی ضمن تاکید بر ضرورت حمایت بانک ها از خود اتکایی و اشتغال خانواده های تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی، تصریح کرد: بانک سپه در کمک به اقشار آسیب پذیر در بین بانک های دولتی مقام اول و بین 13 بانک استان گیلان رتبه دوم را به خود اختصاص داده است. 

* پرداخت 3000 فقره وام قرض الحسنه ازدواج به جوانان استان 
گل محمدی به اهمیت حمایت بانک ها از ازدواج جوانان اشاره کرد و گفت: بانک سپه تسهیل و تسریع در پرداخت وام قرض الحسنه ازدواج جوانان را در دستور کار خود قرار داد و در سال گذشته منطقه گیلان از طریق رسانه های محلی متقاضیان واجد شرایط را برای دریافت وام ازدواج دعوت کرد.
وی افزود: بانک سپه سال گذشته حدود 3 هزار فقره وام ازدواج به مبلغ 304 میلیارد و 400 میلیون ریال به جوانان استان گیلان پرداخت کرد که در مقایسه با سال قبل از آن 100 درصد رشد داشت.

* رشد چشمگیر فعالیت‌های ارزی بانک سپه در استان گیلان 
گل محمدی ضمن اشاره به موقعیت مناسب استان گیلان برای انجام فعالیت های اقتصادی در حوزه های مختلف به ویژه تولید محصولات صادراتی، خاطرنشان کرد: بانک سپه برای کمک به توسعه صادرات غیر نفتی اقدامات مطلوبی برای تسهیل و تسریع ارائه خدمات ارزی به فعالان اقتصادی استان انجام داد و فعالیتهای ارزی این بانک در منطقه گیلان طی سال گذشته در مقایسه با سال قبل از آن 3400 درصد رشد داشت.
وی افزود: پیش دریافت اعتبارات اسنادی بانک سپه در استان گیلان از 3 میلیارد و 473 میلیون ریال در سال 95 به حدود 121 میلیاردریال در پایان سال گذشته رسید.
مدیر شعب منطقه گیلان اظهارداشت: حواله های ارزی کالایی صادره شده بانک سپه در استان، از چهار فقره به ارزش 757 هزار دلار در سال 1395 به 85 فقره به ارزش 8 میلیون و 500 هزار دلار در سال گذشته افزایش یافت.
وی از رشد 210 درصدی بخش اعتبار اسنادی داخلی منطقه گیلان خبرداد و گفت: اعتبار اسنادی وارداتی بانک سپه از یک میلیون 150 هزار دلار در سال1395 به بیش از 9 میلیون و 500 هزار دلار در سال گذشته رسید.

* ارتقاء درجه 30 درصد شعب منطقه گیلان 
مدیر شعب منطقه گیلان ضمن تاکید بر عاریت اصل مشتری مداری و خدمات رسانی مطلوب به مشتریان اظهارداشت: سال گذشته بیش از 30 درصد از شعب منطقه گیلان به خاطر عملکرد مطلوب و خدمات رسانی مناسب به مشتریان ارتقاء درجه گرفتند که در منطقه بی سابقه بود.
 

* حمایت از واحدهای تولیدی، خدماتی و کشاورزی
گل محمدی گفت: بانک سپه در راستای سیاستهای دولت و کمک به تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی مورد تاکید مقام معظم رهبری حمایت از طرحهای کلان را به صورت جدی دنبال کرده و تسهیلات مورد نیاز سازمان چای استان، کلنیک فوق تخصصی گوارش و کبد استان گیلان،شرکت ریسندگی پرتو و... را در استان پرداخت کرده است.

 

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه