پیکسل 2 گوگل در ماه اکتبر عرضه می‌شود

یکی از مسئولان گوگل در مصاحبه‌ای به تاریخ عرضه و بعضی از جزئیات ساخت گوشی‌های هوشمند پیکسل 2 و پیکسل ایکس ال 2 اشاره کرده است.

پیکسل 2 گوگل در ماه اکتبر عرضه می‌شود

گوگل از اولین گوشی هوشمند خود به نام پیکسل و پیکسل ایکس ال در اکتبر سال ۲۰۱۶ رونمایی کرد. معاون ارشد بخش سخت‌افزاری گوگل، ریک اوسترلو، در گفتگویی با اندرویدپیت، اطلاعاتی در مورد پرچم‌دار آینده گوگل، گوشی هوشمند پیکسل 2 فاش کرده است.

در ماه‌های گذشته، شایعاتی منتشر شد مبنی بر اینکه گوگل پیکسل 2 دارای دوربین پیشرفته‌ای خواهد بود که می‌تواند عکاسی با دوربین گوشی هوشمند را یک قدم به پیش ببرد. در پیکسل 2 از تراشه قدرتمندتری استفاده شده است که البته از یک گوشی هوشمند نسل بعدی، چنین انتظاری نیز می‌رود.

در آن گزارش به این نکته نیز اشاره شده است که گوگل می‌خواهد با رونمایی از گوشی هوشمندی به نام پیکسل 2 بی، بازارهای نوظهور را هدف قرار دهد. پیکسل 2 بی نسبت به پیکسل 2 قیمت بسیار کمتری دارد؛ اما می‌تواند تجربه استفاده از یک محصول باکیفیت گوگل را به کاربران ارائه دهد.

با این حال، اوسترلو در مصاحبه گفته است که پیکسل همچنان به‌عنوان یک محصول پریمیوم باقی خواهد ماند. همین امر باعث می‌شود احتمال عرضه پیکسل 2 بی که برای بودجه‌های کم در نظر گرفته شده است، کمتر از قبل شود. اوسترلو گفته است که گوگل، بازار تلفن‌های هوشمند ارزان قیمت را به کمپانی‌های دیگر سپرده است تا نیاز کاربران را تأمین کنند.

اوسترلو در مورد تاریخ عرضه‌ی پیکسل 2 گوگل گفته است:

در صنعت گوشی‌های هوشمند شاهد یک ریتم سالانه هستیم؛ بنابراین اطمینان داشته باشید که ما آن ریتم را دنبال می‌کنیم. مطمئن باشید امسال شاهد یک جانشین برای پیکسل خواهیم بود؛ حتی اگر من زمان عرضه آن را به شما نگویم.

از آنجایی که گوگل پیکسل و پیکسل ایکس ال در اکتبر سال ۲۰۱۶ عرضه شدند، با در نظر گرفتن گفته‌های اوسترلو، می‌توانیم انتظار عرضه پیکسل 2 و پیکسل ایکس ال 2 را در اکتبر سال ۲۰۱۷ داشته باشیم.

این موضوع را نیز باید در نظر گرفت که انتظار می‌رود پرچم‌داران سال ۲۰۱۷ مجهز به تراشه اسنپدراگون 835 باشند؛ بنابراین ممکن است گوگل پیکسل 2 و پیکسل ایکس ال 2 نیز مجهز به تراشه اسنپدراگون 835 باشند. حتی می‌توان انتظار داشت که پرچم‌داران آینده گوگل از نسخه بهینه شده‌ای از اسنپدراگون 835 استفاده کنند.

پیکسل و پیکسل ایکس ال توسط اچ‌تی‌سی ساخته شده‌اند؛ اما در پشت این محصولات عبارت ساخته شده توسط گوگل قرار دارد و لوگوی اچ‌تی‌سی روی این محصول به چشم نمی‌خورد. امسال نیز گویا شیوه گوگل تغییر نخواهد کرد. البته هنوز مشخص نیست که آیااچ‌تی‌سی وظیفه ساخت پیکسل 2 و پیکسل ایکس ال 22 را بر عهده خواهد داشت یا خیر.

  • برچسب‌ها

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه