مشکل فنی در سیستم خنک‌کننده ۱.۶ میلیون دستگاه آئودی

شرکت خودروسازی آئودی فراخوان بیش از یک میلیون دستگاه از محصولاتش در جهان به علت وجود نقص در پمپ الکتریکی سیستم خنک کننده را اعلام کرد.

مشکل فنی در سیستم خنک‌کننده ۱.۶ میلیون دستگاه آئودی

شرکت خودروسازی آئودی فراخوان بیش از یک میلیون دستگاه از محصولاتش در جهان به علت وجود نقص در پمپ الکتریکی سیستم خنک کننده را اعلام کرد.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از ایسنا ، به نظر می‌رسد که سال‌های اخیر اصلا برای گروه خودروسازی فولکس واگن و شرکت‌های زیرمجموعه‌اش سال خوبی نبوده است؛ چراکه حدود دو سال و نیم پیش، فولکس واگن در ایالات متحده آمریکا به جرم دستکاری و تقلب در نرم افزار کنترل آلایندگی موتور خودروهای دیزلی اش متهم شد. چندی پیش هم مدیر پورشه به اتهام همکاری و آگاهی از رسوایی خودروهای دیزلی (دیزل گیت) توسط پلیس آلمان بازداشت شد. حالا هم خبر فراخوان نقص خودروهای آئودی - یکی دیگر از زیر مجموعه‌های فولکس واگن - منتشر شده است. همه این مسائل باعث شده که نام فولکس واگن در صدر اخبار قرار گیرد و شهرت و آوازه این گروه صنعتی آلمانی را به مخاطره بیندازد.

شرکت آئودی به تازگی اعلام کرده است که ۱.۶ میلیون دستگاه خودروی تولیدی خود را در سراسر جهان به علت نقص در پمپ الکتریکی سیستم خنک‌کننده پیشرانه فرا می‌خواند.

این نقص بدان معناست که پمپ الکتریکی مذکور می‌تواند به علت رطوبت بیش از حد گرم شود یا اتصال کوتاه ایجاد کند که در نتیجه آن، ممکن است آتش سوزی در خودرو ایجاد شود.

آئودی از تمامی‌دارندگان مدل خودروهای آئودی A۵ کابریولت، سدان آئودی A۵، آئودی Q۵، سدان آئودی A۶ و A۴ که در حد فاصل سالهای ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۷ میلادی ساخته شده اند، درخواست کرده که هرچه سریعتر به نمایندگی‌های مجاز این شرکت در کشورهای خود مراجعه کرده تا متخصصان مربوطه عیوب آن را برطرف سازند.

این فراخوان در حالی منتشر شده است که هنوز هیچ گزارش خرابی و حوادثی از خودروهای مذکور داده نشده است اما به گفته متخصصان آئودی، باقیمانده رسوبات موجود در سیستم خنک‌کننده می‌تواند پمپ را مسدود کند.

نمایندگی‌های آئودی در ایالات متحده آمریکا بنابر درخواست اداره ایمنی ترافیک بزرگرههای این کشور، به صورت رایگان این پمپ‌ها را تعویض می‌کنند اما وضعیت رسیدگی به عیوب موجود در نمایندگی‌های آئودی سایر کشورها معلوم و مشخص نشده است.

آئودی اعلام کرده است که تمامی‌قطعات موردنیاز را در اختیار همه نمایندگی‌های مجاز کشورهای مختلف قرار داده است تا دارندگان خودروهای مذکور بدون هیچ مشکلی به تعمیر و اصلاح خودروهای خود بپردازند.

آئودی در ژانویه سال گذشته ۲۰۱۷ میلادی نیز در یک فراخوان عمومی، از دارندگان خودروهای تولیدی خود درخواست کرده بود بخاطر نقص در نرم افزار به نمایندگی‌های مجاز آن مراجعه کنند.

نقد و بررسی بازی