دستیار صوتی گوگل، محبوب کاربران

تازه‌ترین تحقیقات و نظرسنجی‌های صورت گرفته حاکی است که دستیار صوتی گوگل از سایر رقبای قدرتمند خود عملکرد بهتری را به نمایش گذاشته است.

دستیار صوتی گوگل، محبوب کاربران

به تازگی تحقیقات و نظرسنجی‌های صورت گرفته از کاربران دستیارهای صوتی نشان می‌دهد که عملکرد دستیار صوتی و هوشمند گوگل موسوم به گوگل اسیستنت (google assistant) از سایر رقیبان قدرتمند خود یعنی الکسای آمازون، سیری اپل و کورتانای مایکروسافت بسیار هوشمندانه‌تر، سریع‌تر و بهتر بوده است، به گونه‌ای که توانسته رضایت و خشنودی خیل عظیمی از کاربرانش را جلب کرده و بدست آورد.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از ایسنا، در این نظرسنجی‌ها چند عامل در افزایش درصد رضایت کاربران تاثیر مستقیم و بسزایی داشته است که از جمله مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به پاسخ‌دهی سریع به درخواست‌های صوتی کاربران، عدم اتلاف وقت در اجرای دستور صوتی، شناسایی زبان‌ها و لحن صداهای مختلف اشاره کرد.

بر اساس یافته‌های این پژوهش، کاربران از دستیارهای صوتی بیشتر به منظور تنظیم ساعت زنگ‌دار، برقراری تماس تلفنی، ارسال پیام کوتاه و سفارش آنلاین و از راه دور غذا و گل استفاده کرده‌اند که در این میان، دستیار صوتی و هوشمند گوگل اسیستنت بیشتر از همه پاسخ‌دهی مناسب، سریع و درستی را برای خود به ثبت رسانیده است.

جالب اینجاست که دستیار صوتی گوگل اسیستنت برروی پلت‌فرم گوشی‌های هوشمند در مقایسه با پلت‌فرم اسپیکرهای هوشمند گوگل هوم موفق‌تر عمل کرده است.

نمودار زیر چهار دستیار صوتی و هوشمند توسعه داده شده توسط غول‌های تکنولوژی گوگل، اپل، ‌آمازون و مایکروسافت را نشان می‌دهد:

طبق نمودار بالا، دستیارهای صوتی گوگل اسیستنت برروی گوشی، گوگل اسیستنت برروی اسپیکر هوشمند گوگل هوم، کورتانای مایکروسافت، الکسای آمازون و سیری اپل به ترتیب در جایگاه‌های نخست تا چهارم پرکاربردترین دستیارهای صوتی در جهان جای گرفته‌اند.

نقد و بررسی بازی