افزایش تمرکز کاربران، قابلیت جدید نسخه به روزرسانی ویندوز 10

مایکروسافت با به روزرسانی رایگان ویندوز ۱۰ قابلیتی را در اختیار کاربران قرار داده که به آنها امکان می دهد کمتر در زمان استفاده از رایانه وقت تلف کنند و بر روی کار خود متمرکز شوند.

افزایش تمرکز کاربران، قابلیت جدید نسخه به روزرسانی ویندوز 10

مایکروسافت با به روزرسانی رایگان ویندوز ۱۰ قابلیتی را در اختیار کاربران قرار داده که به آنها امکان می‌دهد کمتر در زمان استفاده از رایانه وقت تلف کنند و بر روی کار خود متمرکز شوند.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از مهر، بسیاری از افراد در زمان حضور در محل کار و استفاده از رایانه وقت خود را با انجام امور جانبی و به خصوص استفاده از برنامه‌های گپ و شبکه‌های اجتماعی تلف می‌کنند.

مایکروسافت برای مقابله با این مشکل، قابلیتی را به ویندوز ۱۰ افزوده که Focus Assist نام دارد و به افراد کمک می‌کند تا به طور موقت پیام‌های هشدار مربوط به ایمیل و شبکه‌های اجتماعی را دریافت نکنند. البته کاربران می‌توانند قابلیت یادشده را به گونه ای تنظیم کنند که پیام‌های خاصی را از افراد نزدیک یا مهم کماکان دریافت کنند.

مایکروسافت می‌گوید اعمال این به روزرسانی در ویندوز بر مبنای یک تحقیق صورت گرفته که نشان می‌دهد کارکنان محیط‌های اداری هر سه دقیقه یک بار به علت توجه به مسائل جانبی اعم از کنترل ایمیل یا شبکه‌های اجتماعی تمرکزشان را از دست می‌دهند. نکته مهم این است که ۲۳ دقیقه طول می‌کشد تا افراد بتوانند به طور مجدد تمرکز خود را به دست آورند.

همچنین مایکروسافت قصد دارد در آینده قابلیت تازه‌ای به نام تایم لاین را هم به ویندوز ۱۰ بیافزاید که بازیابی اسناد یا کارهای تمام نشده ۳۰ روز اخیر را تسهیل کند.