تولید نسل جدیدی از پردازنده‌های گرافیکی توسط شرکت AMD

شرکت AMD برای اولین بار در جهان نسل جدیدی از پردازنده های گرافیکی را تولید کرده کهZen۲ نام خواهند گرفت و از نوع ۷ نانومتری هستند.

تولید نسل جدیدی از پردازنده‌های گرافیکی توسط شرکت AMD

شرکت AMD برای اولین بار در جهان نسل جدیدی از پردازنده‌های گرافیکی را تولید کرده کهZen۲ نام خواهند گرفت و از نوع ۷ نانومتری هستند.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از مهر، این اولین بار است که پردازنده‌های گرافیکی ۷ نانومتری تولید می‌شوند. AMD قبل از این پردازنده‌های ۱۲ نانومتری خود را موسوم بهZen+ با استفاده از فناوری ساخت و تولید FinFET روانه بازار کرده بود.

در حال حاضر چند نمونه آزمایشی از این پردازنده‌های ۷ نانومتری تولید شده، اما عرضه آنها به بازار به طور انبوه تا قبل از سال ۲۰۱۹ رخ نخواهد داد.

AMD اعلام کرده که امسال چند نمونه آزمایشی از پردازنده‌های مرکزی خود را با هم بر مبنای فناوری ۷ نانومتری تولید خواهد کرد که البته تکمیل آنها تا پایان سال جاری میلادی طول خواهد کشید.

تولید پردازنده‌های گرافیکی و مرکزی ۷ نانومتری توسط AMD باعث خواهد شد تا این شرکت در رقابت با اینتل رقیب دیرینه اش دست بالاتر را داشته باشد و بتواند شرایط را به نفع خود تغییر دهد. AMD در سه ماه اول سال جاری میلادی ۱.۶۵ میلیارد دلار درآمد و ۸۱ میلیون دلار سود داشت که نسبت به زیان ۱۹ میلیون دلاری در سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۷ پیشرفتی قابل توجه محسوب می‌شود.