برخورد جدی فیس‌بوک با اخبار جعلی

فیس‌بوک برای مقابله با اخبار تقلبی، آنها را با تصاویر کوچک و متنی کوتاه تر نمایش می‌دهد تا کاربران به آن توجه نکنند.

برخورد جدی فیس‌بوک با اخبار جعلی

 فیس‌بوک بارها روش‌های مختلفی را برای مقابله با اخبار تقلبی به کار برد. البته همه آنها موفقیت‌آمیز نبودند . این درحالی است که حتی تصمیم فیس‌‌بوک برای مشخص کردن اخبار تقلبی سبب شد  این موارد بیشتر به اشتراک گذاشته شوند.  اکنون این شبکه اجتماعی استراتژی جدیدی به کار گرفته است.

به گزارش عصر ارتباط، فیس‌‌بوک تصمیم دارد از برجستگی بصری اخبار تقلبی بکاهد.  ممکن است کاربران فقط یک تصویر کوچک و متنی کوتاه درباره خبر مشاهده کنند. از سوی دیگر اخبار درست و تایید شده تصاویر بزرگ و متنی پررنگ خواهند داشت. هدف از این کار آن است که کاربران به اخبار تقلبی توجه نکنند.

همچنین مارک زاکربرگ مدیرعامل فیس‌‌بوک می‌گوید برنامه‌های جدیدی برای کاستن از میزان نمایش اخبار دروغین در فید خبری کاربران فیس‌‌بوک دارد و امیدوار است بتواند این رقم را به صفر برساند.

برای شناسایی این اخبار، میزان دقت اخبار ارسالی در فیس‌‌بوک توسط اشخاص ثالث و کارمندانی که به همین منظور استخدام شده‌اند، کنترل می‌شودو اگر دقت این اخبار پایین تشخیص داده شود، اخبار یاد شده به عنوان اخبار غیر قابل اعتماد علامت گذاری می‌شوند و در نهایت از فیدهای خبری حذف می‌شوند.

قرار است از فناوری هوش مصنوعی هم برای شناسایی بهتر این نوع اخبار استفاده شود، اما تکمیل فرایند شناسایی و حذف اخبار جعلی تنها بر مبنای بررسی تک تک آنها توسط نیروهای متخصص انسانی صورت می‌گیرد.

 فناوری هوش مصنوعی نه تنها در وقت صرفه جویی می‌کند بلکه احتمال رصد اخبار تقلبی در مرحله اول را افزایش می‌دهد.

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه