تاثیر آب و هوا بر احساسات و پیام‌های کاربران در شبکه‌های مجازی!

 محققان دريافتند که آب و هوا، احساسات و لحن پيام‌ها در رسانه‌هاي اجتماعي را تحت تاثير قرار مي‌دهد. 

تاثیر آب و هوا بر احساسات و پیام‌های کاربران در شبکه‌های مجازی!

 محققان دريافتند که آب و هوا، احساسات و لحن پيام‌ها در رسانه‌هاي اجتماعي را تحت تاثير قرار مي‌دهد. 
به گزارش عصر ارتباط به نقل از ايسنا، رسانه‌هاي اجتماعي مي‌توانند به عنوان يک ابزار عالي براي ايجاد ارتباط، غني‌سازي پيوندهاي اجتماعي، اشتراک‌گذاري اخبار، انديشه‌ها و نظرات مورد استفاده قرار گيرند. در طول فصل بهار، معمولا پست‌هايي از گذشت زمستان و در طول موج گرما و پست‌هايي از هواي خنک ديده مي‌شود.
نتايج تحقيقات قبلي نشان داده است که آب و هوا بر وضعيت عاطفي افراد تاثير مي‌گذارد اما در حال حاضر مطالعه جديد نشان داده است که افکار و نظراتي که در رسانه‌هاي اجتماعي به اشتراک گذاشته مي‌شوند، ممکن است به طور مستقيم با الگوهاي آب‌وهوايي در ارتباط باشند.
محققان قصد دارند بين شرايط آب‌وهوايي و واکنش‌هاي مثبت و منفي افراد، الگوهاي خاصي ايجاد کنند.
اگر پژوهشگران بتوانند راهکاري براي اندازه‌گيري و پيش‌بيني اين پاسخ‌ها با استفاده از داده‌ها در رسانه‌هاي اجتماعي پيدا کنند، مي‌توانند دريابند که چگونه قرارگيري در معرض انواع مختلف آب و هوا بر سلامت و رفاه افراد تاثير مي‌گذارد. اين بررسي طي هفت سال و با بررسي پست‌هاي افراد در فيسبوک و توييتر انجام شد.
محققان اظهار کردند: آب‌ و هوا مي‌تواند احساسات را تغيير دهد همچنين درجه حرارت، بارندگي، رطوبت و پوشش ابر هم عاملي براي ارسال پيام‌هاي مثبت و منفي در رسانه‌هاي اجتماعي است.
افراد تا دماي 68 درجه فارنهايت، مثبت‌انديش هستند اما با افزايش درجه دماي بيش از 86 درجه فارنهايت، احساسات منفي آنان افزايش مي‌يابد. رطوبت بالا، پوشش ابر و بارش نيز بر احساسات بيان شده در رسانه‌هاي اجتماعي تاثير مي‌گذارد.
اين مطالعه را محققان موسسه فناوري ماساچوست (MIT) انجام داده‌اند و نتايج آن در مجله PLOS ONE منتشر شده است.